+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Bİzİm Pofuduk TavŞan Hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bİzİm Pofuduk TavŞan Hikayesi
  Bizim Pofuduk Tavşan

  Pofuduk Tavsan.jpg


  Bizim pofuduk Tavşan (kızım) 7 yaşına gelmeden önce faaliyetleri başlattık. Evvela dualar hamak tepesinde ezberledi ilk ezberlediği dua "Sübhaneke" idi. İlk hediyesi de Özel fm'den istek saatinde teyzesi tarafından pofuduk tavşan için özel "Hoca Nasrettin". O gün hala gözümün önünde kendi ismini duyduğu anı görmenizi isterdim.
  O zaman istek saatini sunan Yekta TOK’tu. O da tebrik edip, sadece ona özel deyince görmeliydiniz. Anaokulu, seçimi de çok önemli. Anne ve baba ve okul üçlüsü bir olunca, hamakta ezberlenen dualar evde yapılan sohbetler ve bizim pofuduğun şansı annesiyle birlikte hep derslerdeydi.
  Siyer dersinde öğrencilere kopya vermeye başlayınca artık dedim sen girme ve Rasullullahın dediği gibi "çocuğunuza yedi yaşında namazı emredin" emri gereği 7 yaşına yaklaşınca provalar başladı. Namaz anlatıldı ve oturup konuşuldu. 5 vakit namazdan birini seç bakalım dedik ve akşam namazıyla elhamdülillah namaza başladı.
  10 Aralık bizim evde "Namaz bayramı" ilan edildi. Arkadaşları çağrıldı. Anneanneler, Babaanneler herkes ev süslendi balonlar, palyaçolar hele hediyelere bayıldı. Şu an 8 yaşında Akşam namazına sabah namazı da eklendi (kendi tercihi). Sabah kalkınca önce abdest alıyor namazını kılıyor ve okula hazırlanıyor.
  Bu yılki Namaz hediyesi "Eyüp Sultan'da sabah namazı ve sonrasında kahvaltı". İnşallah, seneye umreye gideceğiz Rabbim nasip ederse. Kıldığı namazlara, her yıla bir namaz ekleyerek hem bedenen hem ruhen alışmış olacak ve 11 yaşına geldiğinde 5 vakit namaz kılıyor olacak.

  Bu da bizim kızımıza yapmış olduğumuz Namaza alıştırmaydı. Tavsiye ederim. Elhamdülillah sorumluluğunu aldı. Akşam ve Sabah namazlarını kılıyor. Tabi siz destek olmanız gerekli onun özel seccadesi, özel namaz başörtüsü yalnızca ona ait olmalı ve abdest alırken sıcak suyu da hazır ederseniz iyi olur soğuklarda ve cemaatle namaz bu da çok güzel oluyor

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bizim pofuduk tavşan hikayesi dini bir hikayedir. ve gerekli olan dini konuları çocuklara hem öğretir hemde onları sevindirir. aslında çocukları eğitmenin en etkileyici yolu da çocukların ilgi duyacağı şekilde yani pofuduk tavşana benzer şekilde hikaye ve masallarla daha iyi eğitilebilirler.
+ Yorum Gönder


pofuduk tavşan hikayesi