+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Açgözlü tilki hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Açgözlü tilki hikayesi
  AÇGÖZLÜ TİLKİ  O gün vadi, bin kokulu çiçeklerle donanmıştı. Meltem, yemyeşil tepelerde, bitki ve hayvanları ılık ve kokulu esintisiyle okşuyordu.

  Şarkı söyleyerek bal toplamaya gelen arıcıların ayak sesleri olmasa, ortalıkta in cin top oynuyor sanılırdı.

  Tilki, bir süreden beri ağzı sulanarak çalışkan arıları gözlüyordu. Onlara doğru dikkatlice ilerledi. Bir adımda, çiğnemeye fırsat bile bulamadan çiçekleri ve böcekleri hızla yuttu.

  Sonra, dolu mideyle, inine sığınmak için koştu. Değerli baldan biraz araklarken, birkaç arı, yine de dişlerinin arasından kurtulmayı başardı.

  Zavallı tilki, çok geçmeden düzinelerce iğnenin midesine battığını hissetti. Acıdan kıvrandı: ‘Ah, ahh, uff!’

  Kumda yuvarlanmak için, deli gibi dışarı fırladı; ama orada bulunan iri bir diken göbeğine battı ve öldü.

  Oburluk, böylece bizim tilkiyi çok kötü cezalandırmıştı

  Küçük arılar kısa zamanda kurtulabildi; ve daha fazla gecikmeden, yeni yuvalarını yapmak için, yeniden çalışmaya koyuldular. Ve yaşam, her zaman olduğu gibi yeniden başladı. 2. Ziyaretçi

  Vay be nasıda hikayemiş çöl güzel böyle bi şey yok
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Aç gözlülük insana bir şey kazandırmaz ki. Başkalarına zarar vererek hele asla bir yere gelemeyiz zarar görürüz o yüzden acıktığımızda yada bir şeye ihtiyacımız olduğunda bunu başkalarına zarar vererek yapmamalıyız.
+ Yorum Gönder


aç gözlü tilki hikayesi,  aç gözlü tilki masalı,  açgözlü tilki,  aç gözlülükle ilgili hikayeler,  tilkinin açgözlülüğü,  ac gozlu tilki hikayesi