+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Saygı İle İlgili Eğitici Çocuk Hikayeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Saygı İle İlgili Eğitici Çocuk Hikayeleri
  Saygı Hikayesi

  kırmızı gül

  güzel günler insanın gevşemesine derslerini asmasına yol açıyor bazı arkadaşlarımız kış günlerinde ki yoğun dikkatlerini yitirmeye başllamıştı.

  bir gün öğretmenimiz ders anlatıyor,bizde dinliyorduk. bir kız arkadaşımız kendini bir türlü derse veremiyor.hep başka şeylerle ilgileniyor. ögretmenimiz onu uyardı.

  - yawrum, lütfen dersi izlemeye çalış. ewt dışarıda güzel hawa,yeşil alanlar oynayacağınız güzel bir ortam sizi bekliyor.ama herşeye karşın dersleri normal akışında sürdürmek zorundayız.

  bu sözler sanki başkasına sölenmişti.kız arkadaşımız,hiç uyarılmamış gibi başka şeylerle ilgileniyordu.öğretmenimiz birden öfkelendi.onu asıl kızdıran şey, kızın yanında ki öğrencilerede bozuk dawranışa itmeye çalışmasıydı.

  hızla kıza yaklaşıp bir anlık zayıflıkla kıza bir şamar wurdu.bir anda sınıf derin sessizliğe gömüldü .dayağı sewmeyen öğretmenimiz büyük bir pişmanlık duygusu içine girdi. morali bozulmuş, dersin anlatımında ki coşkusunu yitirmişti.aradan 10dk filan geçmişti.şamarı yiyen kız, yerinden kalkıp öğretmenimizin yanına gitti.açık,netbir anlatımla;

  öğretmenim özür dilerim dedi. yaramazlık yaparak sizi üzdüm. sizde bana şamar attmak zorunda kaldınız.üzülmeyin öğretmenim,ÖĞRETMENİN VURDUĞU YERDE GÜL BİTERMİŞ.

  öğretmenimiz,bir an için ne diyeceğini bilemiyordu.çok duygulanmıştı.gözleri dolu dolubir halde;

  sevgili yawrum,dedi.sen hatalı dawranmıştın.ama ben de hatanın üstüne hatayla gittim.dayak asla savunulamayacak bir şeydir. hem vurulan yanakta hiçbir zaman gül bitmez.oluşan kırmızılık,zayıflığın bir göstergesidir.bende senden özür dilerim yawrucuğum.

  özür diliyen öğretmenimiz,tüm sınıfın gözünde bir an öyle büyüdü ki hepimiz ona derin bir saygı duyduk 2. BİNGÜL
  Bayan Üye

  Çok duygulu bir hikaye. İnsanın bunaldığı anlar olabilir, fevri davranmadan önce konuşabiliriz ya da karşıdakine süre tanımalıyız, düzelecektir. Sonra pişman olacağımız söz ve davranışlara yönelmek en son çare bile olmamalıdır.
+ Yorum Gönder


saygı ile ilgili hikayeler,  saygı ile ilgili hikaye,  saygı hikayeleri,  saygı ile ilgili hikayeler kısa,  saygıyla ilgili hikayeler,  saygı ile ilgili öyküler