+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Top Tavşan masalını oku Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Top Tavşan masalını oku
  Top Tavşan masalı

  Top tavşan ,bembeyaz,sevimli bir hayvandı.yürürken top gibi zıpladığı,koşarken top gibi sıçradığı için herkes ona ‘top tavşan ‘ derdi.annesi ve babasıyla ormanın yakınındaki küçük evde otururlardı.

  Top tavşan evin yakınında oynardı,çünkü annesi ‘sakın ormana gitme,orda o kadar çok ağaç var ki evin yolunu şaşırır kaybolursun,’ demişti. Bir gün farkında olmadan evden uzaklaştı,ormana geldi.burada çok büyük ağaçlar,dallar arasında yuvalar gördü.yuvalarda oturan kuşlar ‘cik! Cik! Cik! Ormana hoş geldin!’ diye öttüler. Yakından gelen bir sesle top tavşan yerinden sıçradı.’tak! Tak! Tak!” Siz de gördünüz mü?” Bir ağaçkakan! Sivri gagasıyla yandaki ağacı gagalıyor,yavrusu da oturdukları kovuktan onu seyrediyordu. Birden yoldaki taşlardan biri yürümeye başladı ve ağır ağır top tavşan”ın önünden geçti.evini sırtında taşıyan bu hayvanı siz de tanıdınız mı ?Evet , bu kaplumbağaydı. Artık akşam olmaya,hava kararmaya başlamıştı.hava karardıkça,top tavşan yolları göremez oldu.Şimdi eve nasıl dönecekti? Sağ tarafta bir yol gördü,o yana koştu,fakat bu yol evine gitmiyordu.sol tarafta bir yol gördü,hemen o yana gitti.ne yazık ki bu yol ormanın daha içlerine giden bir yoldu. Top tavşan nereye gideceğini bilmiyordu.karşıdan gelen tilkiyi görünce,top tavşan hemen bir ağacın arkasına saklandı.tilki onu görmeden geçti,yolun kenarındaki delikten içeri girdi bu kocaman delik,tilkinin eviydi.artık ormandaki bütün hayvanlar uyumuş,her yeri sessizlik kaplamıştı.birden top tavşan’ın tam arkasından “huu! Huu! “ fakat o ne ? Birden her yer aydınlanmaya başladı.ay gökyüzüne çıkmış,her tarafa ışıklar gönderebiliyordu.hemen evine koştu.merakla bekleyen annesi onu evin önünde karşıladı.”Ay her gece çıkmaz.onun için bir daha evden uzak yerlerde karanlığa kadar kalma.”Top tavşan annesini dikkatle dinledi ve bir daha evden uzakta karanlıklara kadar hiç kalmadı.
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Çocuklar bu masalımız dan çıkaracağımız ders annemizden izinsiz bir yere gitmemiz gerektiği. Tıpkı top tavşanın annesini dinlemeden ormana gittiği ve orada yolunu kaybettiği gibi eğer ay çıkmasaydı kaybolacaktı. Yani kurtulmamız her zaman şansımız her zaman doğmayabilir.
 3. Ziyaretçi
  ne güzel günlerdi 2. sınıf türkçe metniydi sanırım aklımda kalmış başlık o günlere döndüm hey gidi günler şimdi 10. sınıftayım
 4. Ziyaretçi
  Vallahi be benimde aklımda kalmış okudum okudugum yerler hepsi tanıdık geldi her yeni gün büyümekteyiz zaman çabuk geçiyor

+ Yorum Gönder


top tavşan hikayesi,  tavşan,  tavsan,  top tavşan,  tavşan masalları,  tavşan oyunları