+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Güzel ve Çirkin masalını oku Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Güzel ve Çirkin masalını oku
  Güzel ve Çirkin masalı

  Köyün birinde babası ile yaşayan güzel bir kız varmış.
  Kızın babası bir gün yolculuğa çıkmaya karar verir.
  Güzel kız,;Dikkatli ol,baba veçabuk dön,;diyeöğütler.

  Sakın korkma, kızım. Birkaç gün içinde geri dönmüş olacağım,;der babası.
  Yaşlı adam yolculuk ederken karanlık iyice bastırmış, gece yarısı oluvermiş. Adamcağız karanlıkta bir şatoya rastlar ve içeri girer.İçeride binbir çeşit yiyeceklerle donatılmış bir masa görür. Böyle bir ziyafeti bana sunduğu için, burada yaşayan kişi bir kral olmalı, der kendi kendine.
  Ertesi gün , dostumuz erkenden kalkar ve gitmeden önce bahçeden bir gül koparır. Ansızın çirkin, yırtıcı bir hayvan ortaya çıkar ve, Benim bahçemden gül koparmaya cesaret eden de kim! diye kükrer.
  Yaşlı adamı tutsak alan çirkin yaratık, Gitmene bir tek şartla izin veririm, der. Kızın ömür boyu burada, benim yanım da kalacak! Çirkin'in bu emrini büyük üzüntü içindeyerine getiren yaşlı adam kızını şatoya getirir ve ordan üzüntüyle ayrılır.
  Güzel ile Çirkin aynı şatoda hayatlarını sürdürürler. Zaman geçtikçe de birbirlerine güzel duygular hissetmeye başlarlar.
  Fakat bir gün Güzel, sihirli aynada babasının hasta olduğunu görür ve çok üzülür. Bunu farkeden Çirkin, Sana özgürlüğünü geri veriyorum. Babana gide bilirsin der.
  Güzel, babasını bulup iyileştirdikden sonra şatoya dönmeye karar verir. Ne yazık ki, şatoya geri döndöğünde bahçede Çirkin'i üzüntüsünden ölmüş bulur. Ağlamaya başlayan Güzel, Çirkin'e yaklaşarak onu öper. Bu aşk öpücüğü sayesinde, Çirkin uyanır ve kendisini etkileyen kötü büyüden kurtularak çok sevimli ve yakışıklı bir prense dönüşür.

  SON
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Bu masalda yakışıklı prense büyü yapıldığını ve bir gün bahçesinden gül koparan adamı tutsak alıp özgürlüğünü vereceğini ancak kızının ömür boyu yanında kalacağını söyler. Kız büyü nedeniyle çirkin olan bu adamla kalmayı kabul eder ve bunlar birbirlerini severler. Kız babasının hasta olduğunu öğrenince üzülür çirkin de ona git der ve gidip babasını iyileştirir. Daha sonra tekrar çirkinin yanına gider ama çirkin üzüntüden ölür güzel kız onu öper ve büyünün etkisi geçer çirkin çok yakışıklı olur. Önemli olan insanların anlaşabilmeleri bu her şeyin önüne geçer.
+ Yorum Gönder


güzel ve çirkin masalı,  güzel ve çirkin oku,  güzel ve çirkin,  güzel ve çirkin masalı oku,  iyi kötü güzel çirkin ile ilgili masallar,  iyi kötü ile ilgili masallar