+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda En Eğitici Anlamlı Kısa Çocuk Masalları Küçük Masallar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  En Eğitici Anlamlı Kısa Çocuk Masalları Küçük Masallar

  Eğitici Anlamlı Kısa Çocuk Masalları


  Fırtınadan sonra bir kara buğday tarlasından geçenler bilir. Kara buğday tarlası sanki kavrulmuş gibidir. Yaşlı söğüdün tam önünde bir kara buğday tarlası varmış. Kara buğday Pek kibirli imiş. Başı yükseklerden hiç inmezmiş. “Bende buğday başakları kadar güzelim üstelik çok daha da güzelim. Benim çiçeklerim, elma çiçeklerine benzer, herkes hayranlıkla seyreder. Benden güzeli var mı ? söyle söğüt ağacı” demiş. Söğüt, ağır ağır başını sallar. “var var” dermiş. Aradan zaman geçmiş, hava bozmuş, fırtınalar yağmurlar başlamış. Fırtınayı gören bütün çiçekler , bitkiler boyun bükerken kara buğday pek kibirli ya, asla boynunu eğmezmiş. Onu diğer bitkiler uyarmış fakat kara buğday duymamazlıktan gelmiş. Fırtına geçip, rüzgarlar dinince, doğa adeta bir sessizliğe bürünmüş. Her taraf sakinleşmiş, güzelleşmiş. Ama kara buğday yangından çıkmış gibi kavrulmuş kararmış, simsiyah olmuş işe yaramaz, cansız bir ot oluvermiş olayı gören ve duyan diğer çiçek ve otlar olaya çok üzülmüşler.masal.biz 2. Mine
  Devamlı Üye

  Eğitici Anlamlı Çocuk Masalları


  Çekirge, pire ve uçan kaz bir gün saraya davet edilmişler. Kral üçünün arasında bir yarış düzenleyecek ve en yükseğe sıçrayana büyük bir ödül verecekmiş. Sonunda ödülü açıklamış. Yarışı kazanana kızımı vereceğim demiş. Yarışmaya önce pire, çekirge sonrada uçan kaz tek tek zıplayarak yarışmışlar. Bunların her biri kendini diğerlerinden üstün görüyormuş. İlk yarışan pire çok yüksek zıplayınca görünmemiş ve onu almamış olarak kabul etmişler. Çekirgede pirenin yarısı kadar zıplamış ancak kralın üstüne konduğu için kral ona çok kızmış. Sıra uçan kaza gelmiş, kaz nazikçe prensesin yanına kadar sıçramış kral bu nazikçe sıçrayışı görünce kararını açıklamış. “En yükseğe sıçrayan kızıma doğru sıçrayandır.” Demiştir ve prensesi uçan kaza vermeğe karar vermiş. Olayı duyan pire ile çekirge yaptıkları hatayı anlayıp çok üzülmüşler.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Kibir ile bir yere varılmaz bunu insanlara anlatmak için onlarca masal yazılmış ve kibrin sonunun ne olduğunu anlatmak için lakin insanlar genelde ders almazlar ama kibir gerçekten insanlara en kötü zararları verir sonuçta hepimiz kendimize güzeliz sırf daha güzel olduğunu ıspatlamak için farklı şeylere başvurursak bu buğday bahçesinin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir.
+ Yorum Gönder


çoçuk masalları kısa,  kısa çocuk masalları,  kısa çocuk hikayeleri,  kisa çocuk masallari,  kisa cocuk hikayeleri,  çoçuk hikayeleri kısa