+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Aslanı Deviren Sivrisinek Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Aslanı Deviren Sivrisinek Masalı
  Aslanı Deviren Sivrisinek

  Bir zamanlar minik bir sivrisinek, aslanın yanma gidip cür-müne bakmadan ormanlar kralına meydan okumuş:

  "Hey kendini ormanların kralı sayan miskin hayvan! Senden korkum yok benim, sen benden güçlü değilsin. Daha güçlüyüm diyorsan, göster bakayım kendini, elinden ne gelirmiş bir görelim. Ben senden daha güçlüyüm; istersen seninle dövüşe de hazırım."

  Sivrisinek, aslana böyle meydan okuduktan sonra borusunu öttüre öttüre atılmış ormanlar kralının üzerine. Koca hayvanın burnunun ucunu tüysüz bulup başlamış ısırmaya. Aslan debelenmiş, debelenmiş, ama kendi kendini paralamaktan başka bir şey gelmemiş ki elinden. Küçücük sivrisineği bul ki öldüresin. Sonunda çaresiz pes demiş.

  Sivrisinek koskoca aslanı yenince gururla borusunu öttürmüş ve bir zafer türküsü tutturarak kurula kurula uçup gitmiş. Böyle zafer sarhoşluğu ile taklalar atarak giderken çalılıkların arasında bir örümcek ağına takılıvermiş.

  Gururlu sivrisinek ağdan kurtulamayacağını ve örümceğin kendisini afiyetle yiyeceğini anlayınca başlamış inlemeye:

  "Ben ki koca koca aslanlara meydan okudum, onlarla boy ölçüştüm. Böyle bayağı bir hayvana, bir örümcek parçasına ezilmem reva mıydı benim!" 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Aslan deviren sivri sinek olayı kesinlikle uydurulmuş bir olaydır bu masal da anlatılmak istenen küçücük bir sivri sineğin kocaman bir aslanı devirdiğini anlatmaktadır.
+ Yorum Gönder