+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Akıllı Horoz Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Akıllı Horoz Masalı
  Akıllı Horoz

  Bir zamanlar, köpeğin biri bir horozla karşılaşmış. Konuşup tanışmışlar ve çok iyi arkadaş olmuşlar. Bu iki can dost, bundan sonra da nereye gideceklerse birlikte gitmeye karar vermişler.
  Bu iki kafadar günün birinde seyahata çıkmaya karar vermişler. Az gitmişler, uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler. Hava kararınca bir yerde mola vermeye karar vermişler.

  Horoz hemen bir ağaca tünemiş, köpek de ağacın dibindeki kovuğa girmiş, kıvrılıp uyumuş. Ama horozun âdetidir ya daha ortalık ağarmadan başlamış "ü-ü-rüü-üüüü" diye ötmeye.
  Horozun sesini uzaklardan duyan bir tilki, bir av buldum diye sevinçle koşup gelmiş. "Horoz kardeş, ne tatlı sesin varmış senin! Hele gel de seni bir bağrıma basayım." diye türlü diller dökmüş.

  Akıllı horoz, "Kapıcı ağacın dibinde yatıyor, sen onu uyandır ki kapıyı açsın. Ben de hemen iniyorum." demiş.

  Açgözlü tilki hiç düşünmeden inanmış horozun sözüne. Kapıcıyı bulup da bir konuşayım derken bir anda köpekle karşı karşıya gelmesin mi! Tabii köpek de onun üzerine atılıp işini bitirmiş. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Akıllı horoz masalı öncelikle akıllı horoz diye bir şey yoktur bu tür masallarda tilki ile horoz arasında geçen uydurma maceralar anlatılmaktadır kesinlikle doğru değildir.
+ Yorum Gönder