+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Akıllı köpeğin nasihati masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Akıllı köpeğin nasihati masalı
  akıllı köpeğin nasihati

  Evvel zamanlarda bir çiftlikte yaşayan sıska bir köpek varmış. Bu köpek, sıcak bir yaz günü ağacın altında uyumaya başlamış.
  Dağdan gelen bir kurt, köpeği uyurken görmüş ve usulca ya nma yaklaşıp saldırmış. Ağzını açıp tam yutacakmış ki, uyanan köpek can havliyle dil dökmeye başlamış:
  "Kurt kardeş, beni şimdi yiyeceksin. Afiyet olsun. Ama bak, ben bir deri bir kemik sıska bir köpeğim. Hele biraz bekle, bizim çiftlikte yarın bir düğün olacak, yemeklerden bana da verecekle onları yedikten sonra semizleyeceğim. Beni o zaman yersen daha iyi olur, şimdi dişinin kovuğunu bile doldurmam."
  Böyle deyince kurt da inanıvermiş köpeğin sözlerine ve bırakmış gitmiş. Ertesi gün, "Artık düğün olmuş, köpek de semizlenmiş-tir" diyerek kalkmış gelmiş bizim kurt. Bakmış ki köpek aşağıda değil, evin üst katında keyifle oturuyor. Eski konuştuklarını hatırlatıp köpeği aşağıya çağırmış.
  Köpek gülerek cevap vermiş: "Benden sana nasihat kurt kardeş; bir daha beni çiftliğin önünde uyuduğumu görürsen düğün müğün bekleme, fırsatını bulup yemene bak 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Bu masal da anlatılan bir köpeğin akıllı olup bir kurt tarafından yiyileceği zaman kurdu kandırması ve sonra gelip beni yersin demesiyle kurdun inanması ve diğer gün geldiğin de kurdun köpeği bulamamasını anlatmaktadır.
+ Yorum Gönder