+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Sadık köpek benekli masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Sadık köpek benekli masalı
  sadık köpek benekli

  Eski zamanların birinde, adamın biri çocuklarını evlendirdikten sonra şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bıkıp şehirden uzakta çiftlikte yaşamaya karar vermiş.
  Burada, tabiatla başbaşa, gürültüden uzak tek başına yaşayan bu ihtiyar adamın Benekli adında çok sevdiği bir de köpeği varmış. Benekli, ihtiyar adama yoldaşlık yapar, birlikte mutlu bir şekilde yaşarlarmış.

  Günün birinde ihtiyar adam, sabah uyandığında bir de bakmış ki yataktan kalkamıyor, çünkü sol yanma felç gelmiş. Üzüntü içinde ne yapacağım diye kara kara düşünürken aklına telefon edip yardım istemek gelmiş, fakat felç olduğu için yataktan bir türlü kalka-mamış.
  İhtiyar adam, birkaç saat geçtikten sonra iyice susamış. Fakat kendisine su verecek kimse de olmadığı için çaresizlik ve korkudan ağlamaya başlamış.
  Susuzluktan bu dağ başında yanlız başına ölmekten çok korkan yaşlı çiftçi, umutsuzca "suuuu" diye bağırmaya başlamış.

  İhtiyar adam, biraz sonra mutfaktan bir tıkırtı sesi dumuş. Acaba ne oldu diye merak ederken bir de ne görsün! Sadık köpek Benekli, bulduğu bir havluyu mutfaktaki su kabıyla ıslatmış karşısında duruyor.Yatağa atlayan Benekli, havlunun ıslak kısmını ihtiyar adamım yüzüne dayamış, ihtiyar da ıslak havluyu emerek susuzluğunu gH dermiş.
  Sadık köpek, bir hafta boyunca ihtiyar çiftçiye havluyla su t*| sımış. Hatta mutfaktaki su bitince, banyodan getirmeye devam etmiş.

  Hafta sonu olduğunda kızı, babasını ziyarete geldiğinde, ona çaresizlik içinde yatağında beklerken görmüş ve hemen ambul: çağırarak hastaneye kaldırmış.
  Daha sonra babasını Benekli'nun kurtardığını öğrendiğinde, çok sevinip köpeği ödüllendirmiş. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Bu masal da bir yaşlı adamın bütün çocuklarının evlendirmesi sonucun da benekli köpeğiyle ıssız bir yerde adamın hastalanması ve günün birinde ayağa kalkamaması durumun da çok susarken köpeğinin havluyu ıslatarak ona su vermesi hikayesi anlatılmaktadır.
+ Yorum Gönder