+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Aslanın sarayı masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Aslanın sarayı masalı
  Aslanın Sarayı Öyküsü

  Günün birinde ormanlar kralı aslan, bütün hayvanlara haber göndererek sarayına davet etmiş. Hem onlarla teker teker tanışmak, hem de ormanın meseleleri hakkında konuşmak istiyormuş.

  Davete ilk olarak koskoca cüssesiyle ayı gelmiş. Ayı, aslanın sarayına girince içerideki kokuyu beğenmemiş. Eliyle burnunu tutup yüzünü buruşturmuş. Ağzından da "Öffff! Burası da ne kadar pis kokuyor!" sözleri dökülmüş.
  Aslan, ayının bu terbiyesizliğine çok kızmış. O kadar kızmış ki, olanca gücüyle kük-redikten sonra sarayını kötüleyen bu görgüsüz ayıyı bir pençede yere serip öldürmüş.
  İkinci olarak aslanın sarayına maymun gelmiş. Maymun, ayının başına gelenleri bildiği için, "Efendim, ne kadar güzel bir sarayınız var. Her taraf pırıl pırıl, her yer mis gibi kokuyor." demiş.

  Aslan, maymuna da çok kızmış. "Abartıp yalan söylüyor. Bana şirin görünmek için böyle konuşuyor." diyerek bir pençede maymunun da işini bitirmiş.
  Bütün bu olup bitenleri gören tilki, aslanın sarayına geldiğinde, onun huzurunda tek bir söz bile söyleyememiş. Aslan tilkiye de sormuş, "Söyle bakalım sarayımı beğendin mi? Kokusu nasıl?"

  Tilki işi kurnazlığa vurmuş, "Sayın kralım!" demiş. "Ben bu günlerde nezle olmuşum. Onun için burnum koku almıyor!"
  Böylece aslanın öfkesinden kendini koruyarak canını kurtarmış. 2. Katibe
  Devamlı Üye

  her zaman tilkinin ne kadar akılı ve kurnaz olduğunu bildiğimiz için her zaman kendini kurtaran bir
  tarafı var bir çok masal dada bilindiği gibi tilkinin kurnazlıkları soylenir
+ Yorum Gönder


aslanın sarayı,  aslanın sarayı masalı özeti,  aslanın sarayı masalı,  ASLANIN SARAYI,  masal aslanın sarayı,  aslan ın sarayı