+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Tilki İle Kedi Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Tilki İle Kedi Masalı
  Tilki İle Kedi

  Tilki ile kedi günün birinde sohbet ediyorlarmış. Tilki, kediye durmadan ne kadar kurnaz olduğunu arüatıyormuş.
  Söylediğine göre düşmanları onu alt edemezmiş çünkü onlardan kurtulacak bir sürü oyun ve kurnazlık bilirmiş.
  Kedi biraz da utanarak, "Ben fazla oyun bilmem ki!" demiş. "Düşmanlarımın elinden kurtulmak için bir tek yol bilirim; o da kaçmaktır."
  Tilki, "kedi kardeş!" demiş,"Ben her tehlike karşısında başımın çaresine bakabilirim ama senin durumuna üzülüyorum. Korkarım bir gün düşmanların seni çabuk alt edecek."

  Bunları konuşurken bir sürü tazmin bağrışmalarını duymuşlar. Avcılara ait olan bu köpekler, bütün hızlarıyla kendilerine doğru koşuyorlarmış. Kedi, hemen yanındaki bir ağacın dallarına sıçrayarak yaprakların içine saklanmış.
  Tilki ise, "Acaba şu hileyi mi yapsam, yoksa bu kurnazlığı mı?" diye düşünmeye başlamış. Çünkü o kadar çok hile ve kurnazlık biliyormuş ki, hangisini uygulamasının daha doğru olacağına bir türlü karar veremiyormuş. Tam planlarından birisini uygulayacakmış ki, tazılar etrafını çevirip tilkinin işini bitirivermişler.

  Bütün olanları yukarıdan seyreden kedi kendi kendine, "İyi ki bu kadar çok kurnazlık bilmiyorum!" diyerek haline şükretmiş. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  tilki ile kedi masalında tilki ile kedinin sohbet ettikleri ve planlar kurduklarını anlatmaktadır tabi böyle bir şey kesinlikle doğru değildir sadece çocuklar için uydurulan bir masaldır .
+ Yorum Gönder


tilki ile kedi masalı,  tilki ile kedi,  tilki ile kedi resimli hikaye,  tilki ve kedinin hikayasi,  tilki ile kedi özet kısa,  tilki ile kedi hikayesi