+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Kurbağa Prens Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Kurbağa Prens Masalı
  Kurbağa prens hikayesi Özet olarak Çocuklara Hikayeler..


  kurbaga prens.jpg

  Bir zamanlar yedi güzel kızı olan bir kral varmış. Bu kızların en güzeli en küçük olanmış.Güzel günlerde sarayın yakınındaki serin gölün kıyısında altın topuyla oynamaya bayılırmış. Bir gün kız topunu havaya atmış ve beklenmedik bir şey olmuş. Top göle düşmüş! “Topum gitti!” diye ağlamış kız. “Ben senin topunu getiririm,” demiş gölün kıyısındaki küçük bir kurbağa. “Ama benimle arkadaş olacağına, yemeğini paylaşacağına ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen, ” diye devam etmiş kurbağa. “Tamam ” demiş kız. Ama kurbağa suya dalıp kızın topunu ona geri vermez koşarak saraya dönmüş.
  Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. ” Kim o?” diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. ” Söz sözdür kızım,” demiş babası. Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş.
  Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, ” ya ben ne olacağım? ” diye vraklamış. Kral kızına, “Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma” demiş.Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. ” Yastığına gelmek isterim demiş,” kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış.
  Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. “Korkma, ” diye gülümsemiş. ” Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabiliriz. Hem bak artık bir kurbağa değilim.” Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar. 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  kurbağa prensin hikayesi normalde böyle değil "bir varmış bir yokmuş yakışıklı bir prens varmış ormanda gezerken bir cadıya rastlamış ve cadı prensi bir kurbağaya çevirmiş ve kurbağada cadıyı takip edip yaşadığı yere gitmiş ve cadı kitabını görmüş içini açmış nasıl eski haline döneceğini bulmuş ve herkese duyurmuş "beni öpüp prense çevirene yüklü bir altın vereceğim diye seslenmiş " halkta kurbağayı öpmeye gitmiş ama hiç biri işe yaramamış en sonunda prens tam ümidini kaybetmek üzere iken güzel'mi güzel bir kadın gelmiş o kadın zaten prensi çok severmiş ve prensi öpmüş ve prens eski haline dönmüş kadınla prens evlenip mutlu yaşamışlar.
+ Yorum Gönder


kurbağa prens