+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Herkesin İşleyebilceği Kışlık Bebek Yeleği Ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Herkesin İşleyebilceği Kışlık Bebek Yeleği Ve Yapılışı
  Herkesin İşleyebilceği Kışlık Bebek Yeleği Ve Yapılışı


  Bu hırkayı örgü günleri 3 projesi için ördüm.Hırkayı Bravo Tweed ipiyle ördüm.İpim biraz kalın olduğu için fazla örnek çalışamadım.Düz yaptım.Yakadan başlayıp tek parça halinde ördüm.Sadece kolların altı dikişliYapılışı da şöyle:
  62 ilmek başladım.2.nci ve 3.sıralarda kenarlardan birer ilmek arttırdım.Yaka yuvarlak olsun diye..4,5 cm haraşo ördümBedene başlarken kenarlardan yine 3er ilmek arttırdım ve ön patı için kenarlarda 6 adeti hep haraşo olarak ördüm.İlk sıra da şöyle:
  6 adet haraşo+7 düz+1dolama+2 düz+1 dolama+5 düz+1 dolama+2 düz+1 dolama+22 düz+1 dolama+2 düz+1 dolama+5 düz+1 dolama+2 düz+1dolama+7düz+6 haraşo
  Bu sıradan sonra arka sırayı hep ters örüp ön sırayı örerken dolamaları ters olarak örüp arttırmayı 1.nci sıradaki gibi yapıyoruz ve buna 12,13 cm devam ediyoruz. Buraya gelince kolları ayırıp, bedeni örmeye devam ediyoruz ve 22 cm sonra bedeni bitiriyoruz.Bu arada ön pata ilik açmayı unutmayalım.
  Daha sonra kolları 19,20 cm örüp bitiriyoruz.Tabii kol ve etek uçlarına 1,5-2 cm haraşo örüyoruz.

  Bu ölçüler 2 yaş grubuna uygun olabilir.Ayrıca benim ipim oldukça kalındı.Bu nedenle ilmek sayıları az.O nedenle bence her örgüde olduğu gibi önceden bir deneme parçası örmek uygun olur.


  Herkesin İşleyebilceği Kışlık Bebek Yeleği Ve Yapıl&#305.jpg 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kolay ve hemen örebileceğiniz modeller arıyorsanız yukarıda ki modelimiz tam size göre yukarıda bulunan modeli örgü örmeyi yeni öğrenen yada benim gibi sabırsız olan bayanlar hemen örebilirler. Bu hırkayı örüp bebeklerinize giydirebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


erkek bebek yelek örnekleri ve yapılışları,  erkek bebek hırkaları,  yapılışlı bebek yelekleri,  bebek hirkasi yapımı,  bebek hırkaları yapılışı