+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Anlatımlı Bebek Battaniye Açıklamlı Bebek Battaniyeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Anlatımlı Bebek Battaniye Açıklamlı Bebek Battaniyeleri
  Anlatımlı Bebek Battaniye


  Bebek Battaniye Açıklamlı.jpg  Bravo, Vanilya Kokulu Yün 3 x 100 gr
  Bravo, Petek Furfur 3 x 50 gr
  Örgü Haraşo, Petek Furfur çift yön
  Şiş 8 mm , 6 mm (furfur için)
  Battaniyemizi örmeye 8 mm şişimiz ile 70 ilmek atarak başlayalım. 60 cm uzunluğunda 70 haraşo sırası - 140 sıra örelim ve tek seferde kapatalım. Haraşo uzayan bir örgü olduğu için biraz buhar verdiğimizde örgü boyumuz yaklaşık 80 cm olacaktır.

  Kenar fırfır Eflatun - mürdüm ve mor çizgili Petek Furfur ipimizin bir sıra önlü arkalı mor rengini, sonraki sırada eflatun rengini kullanarak battaniyemizin kenarlarını hazırlayacağız. 6 mm şişimize 140 ilmek alalım ve çift yönlü 4 sıra (toplam 8 sıra) ördükten sonra battaniyemizin iki kenarına tığ ile tutturalım. Hazırlayacağımız ikinci parçayı da diğer iki kenara tutturalım 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bebeklerinizi kışın soğuğundan koruyacak battaniyeler örmek isteyen anneler yukarıdaki yapımı basit olan motifleri örerek çok güzel bir battaniyeye sahip olabilir ve kış mevsiminde bebeklerinizi ısıtmak için kullanabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


bebek battaniyeleri,  bebek battaniyesi anlatımlı,  anlatımlı bebek battaniyeleri,  en güzel bebek battaniye modelleri,  tığ işi bebek battaniyesi anlatımlı,  örgü çocuk battaniyeler