+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Açıklamalı Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı Modelleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Açıklamalı Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı Modelleri
  Açıklamalı Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı Modelleri  a-klamal-kruvaze-bebek-yele-i2.jpg
  Çok güzel bi bebek yeleği modeli sizler için paylaşıyorum.Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve DÖRT sıra haroşa örün.Lastiğin ÜÇÜNCÜ sırasında tam ortadaki ÜÇilmeğe ilik yapın.Lastik bitince Kenar lastiğinde de ilik açılacak.Lastik bitince YEDİ ilmek kenar lastiği için haroşa ve YİRMİ ÜÇ düz örüp ÜÇ ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek.Kenar lastiğini unutmayın.Tekrar öne gelince YEDİ ilmek lastik YİRMİ İKİ düz ve ÜÇ ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. ON BEŞ defa ÜÇ birlikte örülerek devam edilecek.ON BEŞkez olunca YEDİ ilmek haroşa ON BİR düz ve ÜÇ ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan ON ÜÇ ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örülecek.Arkadan gelirken kesilen ÜÇ ilmek arttırılacak.Kenarda ki ON ÜÇ haroşa DÖRT sıra olunca ALTI ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak.Sonra düz devam edilecek.Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için YETMİŞ İKİ ilmek ile başlayıp kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.

  orgusitesi 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Bebekler için Kruvaze modeller daha çok tercih ediliyor. Kruvaze modeller önce parçaları birbirinin üzerine gelecek şekilde yapılır.
+ Yorum Gönder


kruvaze bebek yeleği yapılışı,  kruvaze bebek yeleği,  kruvaze bebek yelek modelleri,  kruvaze bebek yeleği modeli ve yapılışı,  anlatımlı kruvaze bebek yelekleri,  kruvaze yelek yapılışı