+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Oyunları Forumunda İlköğretim kedi atlama oyunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İlköğretim kedi atlama oyunu
  Kedi Atlama Oyunu Nasıl Oynanır bu oyun kaç kişiyle oynanır

  Bahçede yada salonda, birbirine koşut iki çizgi çizilir. Çocuklara bunun "dere" olduğu söylenir. "Siz de kedi olacaksınız, bu dereden atlayacaksınız." denir.
  Çocuklar iki kümeye ayrılırlar: birinci kümeye "Kara kediler", ikincisine de "Tekir kediler" denir.
  Önce kara kediler, birer birer, dereyi atlayarak geçmeye çalışırlar. Atlayan kedinin ayağı, her iki taraftaki çizgilere basmamalıdır. Bir yada iki ayağı çizgiye basan kedi yanar. Sonra tekir kediler de aynı kurallarla dereden atlamaya çalışırlar Hangi kedi kümesinden daha az kişi yanarsa, oyunu o kedi kümesi kazanmış olur.
  Bu oyunun oynanması sırasında öğretmen, dere çizgilerinin arasındaki açıklığı, çocukların yaş durumlarına ve yeteneklerine göre saptar. Çizgileri ona göre çizer. Ayrıca, dereden atlama devinimi, önce ayaklar serbest olarak yaptırılır, sonra da iki ayak birleştirilerek yaptırılır. İki dere çizgisinin birbirine yakınlık ölçüsü, ayakların bu durumu da göz önünde tutularak belirlenir. Oyunda yitiren kediler, kazanan kedileri alkışlar.
 2. Çisem
  Bayan Üye

  Çocukların yaşlarına göre aralarında mesafe olacak şekilde iki çizgi çizilir. iki gruba ayrılmış çocuklar çizgiye basmadan bu dereyi geçmeye çalışırlar hangisi daha az çizgiye basmışsa o kazanır.
+ Yorum Gönder