+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Viral Gastroenteritler Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Viral Gastroenteritler Nedir
  Viral Gastroenteritler Nedir kısaca

  Arkadaşlar sizce viral gastroenteritler nedir bana hemen kısaca açıklar mısınız?
 2. Diyar
  Yeni Üye

  Viral Gastroenteritler Hakkında Bilgi

  Viral gastroenterit; sulu ishal, karın bölgesinde kramp, bulantı veya kusma ve bazen ateşle kendini gösteren bir bağırsak enfeksiyonudur.
  Mide gribi olarak da bilinen viral gastroenterit geliştirmenin en yaygın yolu, hasta kişiyle temasa geçmek veya virüs bulaşmış su içmek ya da yemek yemektir. Viral gastroenterit dışında başka hastalığınız yoksa, çok büyük ihtimalle herhangi bir sağlık sorunu olmadan iyileşirsiniz. Ancak bebeklerde, yaşlılarda ve bağışıklık sistemi hasara uğramış kişilerde viral gastroenterit ölümcül sonuçlar doğurabilir.
  Viral gastroenterit için etkili bir tedavi yoktur; bu yüzden hastalık geliştirmeden önce önlem almak, çok önemlidir. Buna ek olarak kirlenmiş besin ve sulardan uzak durmak, ellerinizi sık sık ve düzgün bir şekilde yıkamak da yapılabilecek en iyi savunma olabilir.

 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Bu hastalık tüm dünya ülkelerinde her yıl ortaya çıkan bir hastalıktır. Özellikle kışın çocuklarda görülür. Hastalık en çok bebeğin anne sütünden koptuktan sonra görülür. Bu hastalığın bir çok virüsü tanınmıştır ve gelişmiş ülkelerde daha az görülür.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Viral gastroenteritler mide gribi olarak bilinir. bulantı, ishal ve kusma ile seyreden bir hastalıktır. Bu hastalık bebeklerde anne sütünün kesilip gıda ile beslenilmeye geçildiği dönemlerde görülür.

+ Yorum Gönder