+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Çocuklarda Iştahsızlık Neden Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Çocuklarda Iştahsızlık Neden Olur
  Çocuklarda iştahsızlık neden olur kısaca

  Arkadaşlar benim küçük kardeşimde iştahsızlık fazlasıyla var lütfen kısaca neden olduğu hakkında bilgi verir misiniz?


  Çocuklarda görülen iştahsızlığın artmasının neden olan şeyler;

  Çocukların Yemek öncesi çok su içmesi veya şekerli gıdalar tüketmesi iştahsızlıklarının başlıca nedenidir.Ayrıca çocukların zamanında pütürlü gıdalara alıştırılmamış olmasıda iştahsızlığının nedenlerinden biridir.Çocuklaırn televizyon izlerken yemek yemeleride iştahsızlık nedenidir.Öğünlerin arasında pasta,çikolata gibi iştah kesicek şeyler tüketilmesi.Evde yaşanan gerginlik ve tartışmalar çocuğun iştahsız olmasına neden olur.Ayrıca çocuğunuzu sevmediği bir yemeği yemeye zorlamanızda büyük ölçüde onda iştahszılığa neden olacaktır.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Çocuklar da iştahsızlık genellikle yemekleri beğenmeyip redetmeleriyle ve bir önceki öğün yedikleri yemeği midelerinin henüz hazmedememesi üzerine çocuğun acıkmamasından kaynaklanıyor. Bu tür durumlarda çocuğa anlayış göstermek ve sıkmamak gerek o acıktığı zaman nasılsa yemek ister sizden.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuğun iştahsız olmasının nedenlerinden bir tanesi geçirilen rahatsızlıklardır. çocuklara hasta olduklarında doğal olarak yemeden ve içmeden kesilebiliyorlar böyle durumlarda çocuğun iştahını açacak sevdiği gıdalar verilebilir. Sevmediği yemeyi red ettiği gıdalarda çocuğun ilgisini çekecek şekilde sunulabilir.
+ Yorum Gönder