+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Çocukların Kilo Alması Için Ne Yapılabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Çocukların Kilo Alması Için Ne Yapılabilir
  Çocukların kilo alması için yapılabilecekler

  Arkadaşlar sizce çocukların kilo alabilmeleri için neler yapılmalı kısaca açıklar mısınız?

  Zayıf çocuklar her zaman anneler için büyük problem gibi görülmektedir.Gerçi önemli olan çocuklarımızın sağlıklı olmasıdır diye düşünsekte biraz olsun kilo almaları karşısında biz anneler çok mutlu oluyoruz.Çocukların kilo alması için günlük kalori ihtyaçlarından daha fazla kalori almaları gerekmektedir.Eğer kilo almasını istediğiniz çocuğunuz gerçekten ciddi bir zayıflığa sahipise bir doktora gözükülmesi gereklidir.Düzenli yemek programı ile kilo alması mümkün olabilir.Besin degeri yüksek bileşik karbonhidratlar tercih edilmelidir. enerji artılşına bağlı olarak hayvansal kaynaklı protein mineral ve vitamin alınması arttırılmasıdır.Ayrıca öğün aralarında fındık,kuru üzüm,kuru erik gibi kuru meyvelerin yanısıra fıstık ceviz,krema,yumurta,ceviz ve badem gibi kuru yemişlerde yedirilmelidir.

  Alıntı.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Çocuklar kilo alması için düzenli bir şekilde yemek yenilmelidir. Çocuğun boyu uzaması için bol bol kalsiyum içerikli yemekler yemelidir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  bazı çocuklar aşırı hareketli ve iştahsız oldukları için çok zayıf olabiliyorlar bu çocuklara kilo aldırmak için düzenli olarak aynı saatlerde beslenmelerine dikkat edilmeli protein içeren besinleri yeteri kadar almalarına dikkat edilmelidir.Bütün besin ögelerinden yeteri kadar verilmeli çocukların uyku saatlerine de gerekli özen gösterilmelidir.Gerekli durumlarda diyetisyene başvurulabilir.
+ Yorum Gönder