+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Çocuklarda Besin Alerjisi Belirtileri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Çocuklarda Besin Alerjisi Belirtileri nelerdir
  Çocuklarda Besin Alerjisi Belirtileri Kısaca

  Arkadaşlar çocuklarda besin alerjisi belirtileri ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Çocuklar belirtileri büyüklerin tanımladığından fartklı tanımlayablirler. Çocuğunuz tetikleyici besini yediklerinde “bu çok baharatlı” ya da “dilimi ince gibi hissediyorum” şeklinde şeyler söyleyebilirler. Çocuklar çok mızmız ve rahatsız edici olabilirler ve bu olayı anlatma tecrübelerinden yoksundurlar.


  Eğer çocuğunuzun yüzü, ağzı, dili kabarmış ya da solunum problemi yaşıyorsan 112 acil servisi arayın. Eğer çocuğunuzun besin alerjisi riski taşıdığı ile ilgili bir endişeniz var ise, çocuk doktorunuzla kurul sertifikalı bir alerji uzmanuna gösterilmesi hakkında danışın. Bebeklerde olan belirtiler çok daha farklı olabilmektedir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Besin alerjileri bebeklik çocukluk döneminden ve hatta anne karnından başlayarak görüle bilmektedir. Gıdalara alerji olup olmadığının kandan yapılan bir testle kolayca ortaya çıkıyor. Küçük çocuklarda gıda alerjileri; mide bulantısı, kusma, karın ağrıları, ishal, solunum güçlüğü gibi belirtilere de neden olabilir
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuklarda besin alerjisi daha anne karnındayken başlayabiliyor. Bebeklerde besin alerjisi tanısı için kan testi yaptırılabilir. Bebeklerde besin alerjisi belirtileri bulantı, kusma, yüksek ateş, ishal ve döküntüler şeklinde görülebilir.
+ Yorum Gönder