+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Çocuk Yemekleri Forumunda Bebekler için püre yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bebekler için püre yapımı
  BEBEKLER İÇİN PÜRE YAPIMI


  Havuç ve Karnıbahar Püresi

  Bir küçük havucu on dakika haşlayın içine bir küçük çiçek şeklinde karnıbahar ilave edin. 10 dakika daha haşlayıp iyice ezin.Çeşitli sebzelerle bu şekilde ikili, üçlü kombinasyonlar yapıp bebeğinize yedirebilirsiniz.

  Sebze püresinin malzemeleri:

  1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç
  1 yemek kaşığı rendelenmiş kırmızı pancar
  1 adet brokoli çiçeği
  1 yemek kaşığı haşlanmış pirinç

  Pürenin yapılışı:

  Bütün sebzeleri tencereye koyun,üzerini geçecek kadar sıcak su ilave ederek pişirin.Sebzeler pişince pirinci içine katıp ezerek bebeğinize yedirin.

  Meyve Püresi

  Malzemeler
  1 adet orta boy elma
  1/3 orta boy muz
  1/4 orta boy kivi

  Yapılışı
  Elmanın kabuklarını tamamen soyup, çekirdeklerini temizleyin. Cam rende ile rendeleyip mama kasesine alın. Muz ve kivinin kabuklarını soyup rendeleyin ve mama kasesindeki rendelenmiş elmanın içine ilave ederek iyice karıştırın. Meyve püresini bekletmeden bebeğinize yedirin.


  Sebze Püresi

  1 diş sarımsak, çeyrek soğan, 1 sap brokoli, yarım patates, yarım sap pırasa, 1 küçük havuç buharla pişirilir.1 bardak dana eti suyu kaynatılıp içerisine irmik konur ve 5 dk sonra da haşlanmış sebzeler ilave edilir.

  Bebeğin sevdiği kıvama gelinceye dek et suyu eklenir. Ben et suyunu hazırlarken kemik kaynatıyor ve ilikleri de kullanıyorum.

  Anne sütü stoğunuzun kullanılma zamanı yaklaşmışsa ama elinizde fazlasıyla paket varsa dondurucudan çıkarıp çözülmesini sağlayın.Ardından organik pirinç unu ekleyip muhallebi haline getirin ve bebeğinize yedirin.

  Bebe ekmeğini annesütüyle ıslatın ve içerisine çok az pekmez koyarak yedirin. (ben her yeni yiyeceği enne sütüyle destekliyorum hem daha çabuk alıştı hem de emmeyi bırakmadı şükür) 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Bebekler için püre malzemeleri başlıca şunlardır : 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç 1 yemek kaşığı rendelenmiş kırmızı pancar 1 adet brokoli çiçeği 1 yemek kaşığı haşlanmış pirinç.
+ Yorum Gönder