+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Çocuk Yemekleri Forumunda Bebek Maması Nasıl Yapılıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bebek Maması Nasıl Yapılıyor
  Bebek Maması Nasıl Yapılıyor?
  Evde pişirdiğiniz yemeğin lezzetini başka bir yerde bulamazsınız çoğu zaman, o halde bebeğinizi neden bundan mahrum bırakasınız ki? Bebeğinizin mamasını evde hazırlayarak para tasarrufu yapabilir ve bebeğinize beslenme alışkanlığı kazandırma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

  Evde pişirdiğiniz yemeğin lezzetini başka bir yerde bulamazsınız çoğu zaman, o halde bebeğinizi neden bundan mahrum bırakasınız ki? Bebeğinizin mamasını evde hazırlayarak para tasarrufu yapabilir ve bebeğinize beslenme alışkanlığı kazandırma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Üstelik hızlı ve ucuz. Meşgul ebeveynler bile çocukları için evinde bunu uygulayabilir.

  Seçtiğiniz sebze ve meyveleri yıkayın.
  Yumuşak olmasını istiyorsanız sebze ve meyveleri buğulayın.
  Buğuladığınız sebze ve meyveleri bir blender veya mutfak robotu içine atın. Püre kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Pürüzsüz fakat yoğun bir kıvama gelecektir.
  Püre kıvamına gelen yiyeceği kontrol edin. İçerisinde meyve, sebze kabuğu ve çekirdeği kalmadığına iyice emin olun.
  Buz küpü tepsisini ve dondurucuya yerleştirin.
  Hazırladığınız mamayı plastik kaba koyun ve üzerine yiyecek tipini ve yaptığınız tarihi yazın. İsterseniz bu iş için etiket kullanın.
  Plastik kabı dondurucudaki buz tepsisine yerleştirin.
  Bebeğinize yedireceğiniz zaman buzunu çözerek kullanın. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  bebekler yemek yeme dönemlerinde çok seçici olurlar tad alma duyuları değişir ve red edebilirler bunun için doğru ve lezzetli mama yapmak önemli bir iştir
+ Yorum Gönder