+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Hidrografya nedir, hidrografya ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Hidrografya nedir, hidrografya ne demek
  Hindografya nedir?  Yunanca hidro su ve graphein tasvir, betimleme kelimelerinden oluşan Hidrografya; gerek yeryüzünde bulunan sular (kaynaklar, akarsular, göller, denizler ve okyanuslar) gerekse yeraltı sularını inceleyen bilim dalıdır.
  hindografya-nedir.jpg
  Fiziki Coğrafya'nın bir kolu olan Hidrografya, okyanus ve deniz çanaklarının morfolojik karakteriyle bunları dolduran su kütlesinin yüzeyinde ve içinde meydana gelen olayları (deniz suyunun sıcaklığı, tuzluluğu ve hareketleri) ve karalar üzerindeki göllerin nasıl oluştuğunu, göl sularını ve göllerdeki seviye değişikliklerini, kaynakları ve akarsuları (bilhassa akarsu rejimlerini) inceler. 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Hidrografya, yeraltı ve yer üstü sularını ve bu suların oluşum ve dağılımlarını inceleyen bilim dalıdır. Fiziki coğrafyanın bir kolu olan Hidrografya göl sularının nasıl oluştuğunu, deniz sularının sıcaklığı ve tuzluluk oranlarını da inceler.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Hidrografya Nedir

  Yunanca hidro su ve graphein tasvir, betimleme kelimelerinden oluşan Hidrografya; gerek yeryüzünde bulunan sular (kaynaklar, akarsular, göller, denizler ve okyanuslar) gerekse yeraltı sularını inceleyen bilim dalıdır.

  Fiziki Coğrafya'nın bir kolu olan Hidrografya, okyanus ve deniz çanaklarının morfolojik karakteriyle bunları dolduran su kütlesinin yüzeyinde ve içinde meydana gelen olayları (deniz suyunun sıcaklığı, tuzluluğu ve hareketleri) ve karalar üzerindeki göllerin nasıl oluştuğunu, göl sularını ve göllerdeki seviye değişikliklerini, kaynakları ve akarsuları (bilhassa akarsu rejimlerini) inceler

+ Yorum Gönder


hidrografya nedir,  hidrografya ne demek