+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Krokiler Hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Krokiler Hakkında bilgi
  Kroki Nedir ?

  ekvator hakkında bilgi.jpg

  Kroki, detaylı bir anlatıma sahip olmadan yakın çevrenin kağıt üzerinde temel özellikleriyle gösterilmesine yarayan uygulamadır. Kroki ne demektir, kroki tanımı ; Ölçek kullanılmadan bir yerin kuş bakışı görünüşünün kabataslak küçültülerek kağıt veya düzlem üzerine çizilmesine kroki denir. Kroki çizilirken herkes tarafından bilinen cadde, sokak ve önemli yapılar yönlerine dikkat edilerek çizilir.
  Kroki özellikleri nelerdir?

  - Krokide ölçek kullanılmaz.

  - Çizimde uzunluklar göz kararı ile çizilir.

  - Önemli yerler şematik olarak gösterilir.

  - Krokide kuzey-güney yönünü gösteren ok belirtilir.
  Kroki ne işe yarar?

  İnsanların günlük yaşantısında çok sık kullandığı krokiler, adresi bulmayı kolaylaştırır. Bu nedenle adres tarifleri genellikle kroki üzerinden yapılır.
  Kroki nerelerde kullanılır?


  Günümüzde, iş yeri sahipleri iş yerinin bulunduğu alanın krokisini, kartvizitlerinin arkasında kullanırlar. Böylece müşterilerin yeri daha kolay bulması amaçlanır. Ayrıca, bazı kurumlar da internet sitelerinin iletişim kısmında adres ile birlikte krokiye de yer vermektedir. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Kroki, bir ölçek veya mercek kullanılmadan bir yerin kuşbakışı görüntüsünü küçülterek kabataslak bir kağıt üzerine çizilmiş haline denir. Bir kroki çizilirken cadde, sokak ve herkesin bildiği yerlere özellikle dikkat edilmelidir. Krokilerin en önemli özelliği adres gösterici olmasıdır.
+ Yorum Gönder


kroki nedir nasıl çizilir,  kroki nasıl çizilir hakkında bilgi,  krokilerde............. kullanılmaz