+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Koniferlerin endemizm oranı neden sıfırdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Koniferlerin endemizm oranı neden sıfırdır

  Koniferlerin Endemizm Oranı Neden Sıfırdır Biliyor Musunuz?


  Bilindiği Gibi Fizyoloji Organeller, Hücre Ve Dokular Ile Organ Ve Organizmaların Canlılığını Sağlayan Işlevlerini, Ilişkilerini Ve Cansız çevre Ile Etkileşimlerini Inceleyen Bilim Dalıdır. Bitki Fizyolojisi De Bu çerçevede Mikroalglerden Ağaçlara Kadar Tüm Bitkilerde Bu Konuları Araştırır.
  Günümüzde Bilgi Birikiminin Ve Iletiminin çok Hızlı Artışı Nedeniyle Bilim Dallarının Sayılarındaki Artış Yanında Sürekli Yeni Ara Dalların Ortaya çıkması Sonucu Bilim Dalları Arasındaki Sınırları çizmek Zorlaşmış Ve Giderek Anlamını Yitirmeye Başlamıştır.
  Fizyoloji Fizik Ve Kimya Ile Moleküler Biyoloji, Sitoloji, Anatomi Ve Morfoloji Ile Biyofizik, Biyokimya Verileri Ve Bulgularından Yararlanarak Tıp Ve Veterinerlik, Ekoloji Ve çevre, Tarım Ve Ormancılık Ile Farmasi Ve Gıda, Kimya Mühendisliği Gibi Uygulamalı Bilimlerrindeki Gelişmeler Için Altyapı Sağlamaktadır.

  Koniferlerin.jpg

  Bitki Fizyolojisi De Bitkilerle Ilgili Olan Konularda Aynı şekilde çalışarak.diğer Temel Ve Uygulamalı Bilimlerin Gelişmesine Katkıda Bulunmaktadır. Uzunca Bir Süre önce Fizyoloji Ile Biyokimyanın Konuları Arasındaki Sınır Netliğini Kaybetmiştir. Giderek Diğer Bilim Dalları Ile Aradaki Sınırlar Da Bilgibirikiminin Artışı Sonucunda Zayıflayacaktır
 2. Meryem
  Bayan Üye

  Yayılış alanı geniş olan bitkiye Kozmopolit; dar olana, yani yer yüzünün sadece belirli ve dar bir bölgesinde yetişen bitkiye de Endemik denir
+ Yorum Gönder