+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Orman coğrafi bilgi sisteminden nasıl yararlanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Orman coğrafi bilgi sisteminden nasıl yararlanılır
  Orman Coğrafi Bilgi Sisteminden Nasıl Yararlanıldığını Biliyor Musunuz?

  Metalik Maden Arama Aşamalarında Bölgesel Veriler
  Paleocoğrafya Haritaları
  Jeolojik geçmişte, belli bir zamanda yeniden tasarlanmış fiziksel coğrafyayı sergileyen haritalardır. Karaların ve denizlerin dağılımı, karaların jeomorfolojisi, denizin derinliği, hava ve deniz akıntılarının yönü, sedimentlerin dağılımı ve iklim kuşakları gibi bilgiler içerir.
  Jeoloji Haritası


  Orman coğrafi bilgi sisteminden nasıl yararlanılır.jpg

  “Türkiye 1/25.000 Ölçekli Jeoloji Haritası Spesifikasyonu-MTA, 1963†isimli yayında konumuzla ilgili olarak “Maden Yatakları ve İhtimalleri” başlığı altında; 1. Daha araziye çıkmadan, jeolojik lövesi yapılacak saha içindeki madenler ve maden zuhurları tespit edilerek, paftalar üzerine konulan aydınger kağıdına işlenecek ve koordinatlarıyla tespit edilecektir. Bu madenler, aydınger üzerinde işletilen, metruk vs. gibi durumları göz önüne alınarak, özel işaretlerle işaretlenecektir.
  2. Tespit edilen maden ve zuhurlar harita lövesi esnasında birer birer gözden geçirilerek hakiki durumları tespit olunacaktır. Bu mekanda büyük olan zuhurlar haritaya işlenecek, küçükler ise bir çarpı işareti, özel bir harf veya sembol ile belirtilecektir.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  sistemin amacı ; Coğrafi verilerin ve bilgilerin üretimi, kullanımı, yönetimi ve paylaşımı ile ilgili aktivitelerin düzenlenmesine ve gelişmesine yardım etmektir
+ Yorum Gönder


Orman cbs den nasıl yararlanır,  orman alanında CBS den nasıl yararlanılır,  eğitim cbs den nasıl yararlanır,  ormanlardan nasıl yararlanırız,  eğitim alanında cbs den nasıl yararlanılır,  orman alanında coğrafi bilgi sisteminden nasıl yararlanır