+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Coğrafya değişimi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Coğrafya değişimi nedir
  Coğrafya değişimi ne anlamına gelir?
  Coğrafya değişimi nedir.jpg
  Doğal Seçilim kavramı, Evrim karşıtları tarafından sürekli çarpıtılmakta ve bilgisiz insanlarda evrime bir önyargı oluşturmaktadır. ''Doğa cansız bir nesnedir, nasıl seçim yapar?'' gibisinden sorularla kasti bir şekilde bir bilgi kirliliği yaratılmaktadır. Peki doğa nasıl seçim yapar, türler nasıl değişir? İşte bu örnekte tam olarak bunun cevabını göreceğiz.
  Bilim insanlarının bu deneyde yaptıkları tek şey, bir türün coğrafi dağılımına etki etmek ve evrimsel sonuçlarını gözlemektir. Coğrafi dağılım ya da izolasyon, evrimin çok önemli bir unsurudur, türlerin oluşmasında doğrudan etkilidir. Doğada bu tarz bir izolasyonun nasıl gerçekleştiği sorusunu başka yazılarımızda zaten ele aldık. Şimdilik kısa bir bilgi olarak kıtaların her zaman bugün olduğu gibi olmadığını, bir zamanlar bütün kara parçalarının bir arada olduğunu söylemekle yetinelim.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  bir toplumun bulunduğu yerleşim yerinden farklı bir yere göç ederek yerleşim yerlerini değiştirmelerine deniliyor ama yer anlamında bir takım olaylar örneğin küresel ısı nma sonucunda yerlerdeki değişimede denilebilir
+ Yorum Gönder