+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Kayaçların İnsan Hayatındaki Etkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Kayaçların İnsan Hayatındaki Etkileri
  Kayaçların İnsan Hayatındaki Etkileri Nelerdir?


  Kayaçlar milattan önceki yıllarda bile insan hayatında yer alıyordu. Günümüzde farkında olmasak ta kayaçlar birçok alanda hala aktif olarak kullanılmaktadır. İnsanoğlu çeşitli yapılar ve işlerinde kayaçlardan yararlanmıştır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan kayaç türlerinin sayısı artmıştır.
  Kayaçların İnsan Hayatındaki Etkileri.jpg
  Kayaçlar insan hayatında öyle önemli rol almışlardır ki taş çağı, bronz çağı, ve demir çağı gibi isimlerle zamanlar adlandırılmıştır. Bu arada kayaçlar sadece kayalar değil yer altından çıkarılan yapısında kaya bulunduran her türlü madeni içermektedir. Şimdi ki zamanda kayaçlar özellikle değerli taşlar (elmas, zümrüt gibi) butik ve takı sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli kaya türleri olan mermer, kiremit inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.
  kayaç
  Bugün her yerde yürüdüğümüz yolda, oturduğumuz evde hatta tüm çevremizde kayaçlara rastlayabilirsiniz. Kayaçların İnsan Hayatındaki Etkileri yazımıza eklemek istediklerinizi yorum yaparak ekleyebilirsiniz
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Kayaçlar çeşitli minerallerin ve mineral ve taş parçalarının bir araya gelmesiyle oluşan katı birinkitilerdir. Kayaçlar mineral yapılarına ve kimyasal bileşenlerine göre ayrılırlar.
+ Yorum Gönder