+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Erozyon nedir kısaca Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Erozyon nedir kısaca
  Erozyon nedir neyden oluşur?
  erozyon-nedir-neyden-olu-ur.jpg

  Toprağın akarsular, sel suları ve rüzgarlar gibi dış kuvvetlerin etkisiyle aşındırılıp taşınması ve sürüklenmesi olayına erozyon denir.

  Erozyon (toprak aşınması), koruyucu örtüden yoksun kalan toprağın su ve rüzgarın etkisiyle aşınması ve taşınması olayıdır.

  Erozyon, diğer adıyla aşınım, yer kabuğunu oluşturan kayaçların, başta akarsular olmak üzere türlü dış etkenlerle yıpratılıp yerinden koparılarak eritilmesi veya bir yerden başka bir yere taşınması olayıdır 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Eroyon dış kuvvetlerin etkisiyle(akarsular,sel suları ve rüzgarların)toprağın aşındırılıp veya taşınması olayına Erozyon denir.
 3. Ziyaretçi
  İyi gibi puanım 10 üzerinden 7,50
 4. Ziyaretçi
  çok uzun elim koptu ama çok güzel bilgi

 5. Ziyaretçi
  çok kısaymış başkalarında çok uzun, ödevlik bilgi böyle olmalı, sayfa sayfa döktürenler okunmaz bilgide alınmaz.. çok teşekkur ederim

 6. Ziyaretçi
  Aynen iyi olmuş ama azcık kısa. .

 7. Ziyaretçi
  Çok iyi saol ödevimde tardımcı oldu

 8. Ziyaretçi
  Ödevinize çok yardımcı olmuş gibi teşekkür ediyoruz. . Sizi çok seviyorum

 9. Muhammed
  Özel Üye
  Erozyon, toprağın rüzgar, sel veya akarsular yardımıyla bir bölgeden başka bir bölgeye taşınması olayına Erozyon adı verilmektedir. Erozyon, koruyucu örtüsü bulunmayan ve tabiri caizse çok ince olan toprağın belli etkenlerle yer değiştirmesi olayını ifade etmektedir.

 10. Eleman
  Devamlı Üye
  Erozyon sel, rüzgar, ve akarsular nedeniyle toprağın aşınarak kayması veya yer değiştirmesidir. Erozyon daha çok doğanın tahrip edildiği ağaçların olmadığı bölgelerde daha çok görülür. Ayrıca dere yatağı gibi yerlerde de erozyon yani toprak kayması veya toprağın yer değiştirmesi durumu daha sık meydana gelir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


erozyon nedir kısaca,  erozyon nedir kısa,  erozyon nedir kısa bilgi,  erozyon nedir,  erozyon nedir kısaca bilgi,  erezyon nedir kısaca