+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Cumhuriyet Tarihi Forumunda Yurdumuza niçin sahip çıkmalıyız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Yurdumuza niçin sahip çıkmalıyız
  Yurdumuza niçin sahip çıkmalıyız

  Yurt sevgisinin önemi  Yazılacak,konuşulacak o kadar çok şey var ki, ama neye yarıyor. Maalesef son zamanlarda ülkemizde yaşanan kaos beni de son derece huzursuz ediyor.
  Neyin kavgası yapılıyor anlamış değilim. Sorunsa hepimizin sorunu. Bu vatan bizim, hepimizin. Biz Türk milleti olarak, hiçbir vatandaşımızı ayırmıyoruz ki. (sen kürtsün, sen alevisin, sen çerkezsin vs.) Bir bütün olarak düşünüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olup, düşmanlarımıza karşı daha güçlü olmamız gerekirken ne hak iddia ediliyor.Yaşanılanların hiçbirinde masum yan yok. Amaç ülkeyi bölmek, parçalamak, iç savaş çıkarmak, Türk'ü Türk'e kırdırmak. Sonrası zaten kolay değil mi? Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Ne büyük savaşlar, ne büyük acılar yaşandı. Ulu önder Atamızın liderliğinde Türk milleti canını ortaya koyarak yurdumuzu düşmanlardan kurtardı. Sonrasında da bize bu güzel ülkeyi teslim ve emanet ettiler. Tarihimizi düşündükçe gerçekten içim acıyor.
  Bize emanet edilen bu güzel vatanımıza sahip çıkamayacak mıyız?
  Kime güveneceğiz?
  Bir birey olarak benim elimden ne gelir?
  Tek yürek, tek bilek olmamız gerekmez mi?
  Atamızın Türk www.alasayvan.net gençliğine, milletine güvenine layık olamayacak mıyız?
  Onun ilkelerini yaşatıp, öğütlerini yerine getiremiyecek miyiz?
  Ya peki! bizden sonraki nesillerimize bunun hesabını nasıl vereceğiz?
  Bir hiç uğruna gencecik kardeşlerimiz, askerlerimiz şehit ediliyor, masum vatandaşlarımıza sokaklarda saldırılar oluyor, canlarına, mallarına gasp ediliyor.Ülke huzuru bozulmaya çalışılıyor. Günlerdir huzursuzum dediğim gibi söylenecek çok şey var.

  yurt-sevgisi.jpg
  Ben şehit askerlerimize ve masum vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun inşaallah.


  Bu ülke içinde yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi de birlik, beraberlik, bütünlük içinde olmaya davet ediyorum. Biz din, dil, ırk,www.alasayvan.net mezhep vs. gibi etnik ayrımcılık yapmaksızın, bu ülkede yaşayan, vatanını seven herkesi kardeş olarak görüyoruz.Vatanını benimseyen, bu ülkede yaşayan herkes de buna inanmalı ve içlerindeki nifak tohumlarından arınmalı. Sevgili Atamızın dediği gibi önce yurtta barış olmalı, kardeşlik olmalı, birlik olmalı. Sonra da dünya da barış tabii ki.


  Türk milleti olarak ülkemizde huzur, barış, refah istiyoruz. Bizden sonraki nesillerimize de böyle bir gelecek bırakmak istiyoruz. Bize emanet edilen vatanımıza ve geleceğimize sahip çıkmalıyız Umudumuzun ve ışığımızın hiç sönmemesi dileğimle herkese sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum

 2. Ziyaretçi

  Değişik bir bilgi yaza bilirmisiniz lütfen kısa ve anlamlı olsun yurdumu çok seviyorum
+ Yorum Gönder


yurdumuza neden sahip çıkmalıyız,  yurdumuza nasıl sahip çıkmalıyız,  yurdumuzu neden sahip çıkmalıyız,  yurdumuza niçin sahip çıkmalıyız,  yurdumuzda sahip çıkmalı