+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Tarih Arşivi ve Cumhuriyet Tarihi Forumunda Çankaya Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  --->: Çankaya Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

  GENEL SEKRETERLİK VE DEVLET DENETLEME KURULU BİNASI


  Çankaya yerleşkesi içindeki eski hizmet binası yıkılarak yerine, birbiriyle bağlantılı altı bloktan oluşan, Yeni Genel Sekreterlik ve Devlet Denetleme Kurulu'nun gereksinimleri gözönüne alınarak projelendirilen yeni bir bina yapılmıştır. 1997 yılının Ağustos ayında yapımına başlanan, 1850 metrekare alan üzerindeki 5550 metrekare kullanım alanlı bina, 15 Ekim 1999 gününde hizmete girmiştir.

  --->: Çankaya Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi frmacil sayfa 2iki --->: Çankaya Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi

 2. Gizli @ yara
  Özel Üye
  SERA, PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI


  Eski seranın yetersiz kalması üzerine yeni ve çağdaş bir sera projesi hazırlanarak 1998 yılında yapımına başlanmıştır. Toplam 1590 metrekare alana kurulan ve iki kattan oluşan sera ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü binası 1999 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir

 3. Gizli @ yara
  Özel Üye
  1 NOLU KAPI


  Cumhurbaşkanlığı Çankaya Yerleşkesi'nin ana girişi olan 1 Numaralı Kapı, Protokol Kapısı olarak da adlandırılır. Adından da anlaşılacağı gibi protokol girişleri bu kapıdan gerçekleştirilmektedir.
  Değişen koşullarla birlikte, gereksinimleri karşılamada yetersiz kalan 1 Numaralı Kapı, çevre düzenlemeleri de dahil olmak üzere 1999 yılında yeniden inşa edilmiştir.
  Bronz kapı, andezit taşından duvar kaplamaları ve çevre düzenlemesinin yanı sıra 230 metrekarelik nizamiye binası ile 140 metrekarelik askerî birlik binasından oluşan 1 Numaralı Kapı, Çankaya Yerleşkesi'nin genel mimarî ve çevre dokusu ile uyumu gözetilerek yenilenmiştir

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12