+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Banyo dekorasyon modelleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Banyo dekorasyon modelleri
  Banyo Dekorasyon Çeşitleri

  Banyolar genellikle siyah tarzı veya kapalı renkler kullanılıyor aslında bunların yerine ortamı ferahlatan renkler kullanılması daha bir hoş olur mesela mavi veya beyaz motiflerin kullanılması ortamı daha bir aydınlık ve güzellik katar.

  Banyo dekorasyonu eğer kendinizin yaptırdığı lüks bir evde yaşamıyorsanız muhtemelen her gün daha büyük banyosu olan bir eviniz olmasını diliyorsunuz. Daha fazla metrekare eklemeden de daha az sıkışık hissetmek için aşağıda verdiğimiz ipuçlarını vakit geçirmeden uygulamaya geçirin.

  Evet, küçük bir banyo çok sevimli ve sıcak olabilir ama bir yandan da klostrofobi yaratan sıkış tepiş bir yer de olabilir. Dekorasyon stilinizle, sessiz, sofistike ve bir mücevher kutusu gibi parlayan büyüleyici bir banyoya sahip olabilirsiniz.

  Şunu kabul etmelisiniz ki, nasıl dekore ederseniz edin, küçük banyonuz gene de küçük bir banyo olarak kalacaktır. Ama biraz görsel sihir, ışık ve renk değişimi ile küçük banyonuzu şirin bir köşeye çevirebilirsiniz. Banyo çok özel bir alandır ama odayı daha büyük göstermek için yapılacak hile teorileri burası için de geçerlidir. Aynı boyda kalacak olsa bile aşağıdaki hilelerle daha büyükmüş gibi göstermek tamamen sizin elinizde


  Banyo dekorasyon modelleri.jpg
  Sükunet renklerini seçin

  Banyo dekorasyonu Uçuk, yumuşak renk şemaları daha geniş bir alan hissi yaratırlar. Tabi gidin banyonuzu uçuk pembe yapın demiyoruz ama güçlü ve baskın koyu renklerden kaçınmanızı öneriyoruz. Bu gibi parlak renkleri aksesuarlarda ve havlularda kullanabilirsiniz. Pastel renkleri, nötr renkleri ve beyaz tonlarını arka planlarda kullanın. Bu gibi serinlik etkisi yaratan renkler banyonuza sükûnet getirir.
  İçeriyi aydınlatın

  Tezgâhtan yer çalmadan değişik aydınlatma yöntemleri ile banyonuzu daha ferah gösterebilirsiniz. Düşük voltta spotlar belirli yerlerin üzerine tavana yerleştirilebilir. Tıpkı oturma odanızdaki gibi ufak bir masaüstü lambası da ortama sıcaklık katabilir. Banyonuzda dışarıya bakan bir pencere varsa iyice şanslısınız.


  banyo-dekorasyon-modelleri7.jpg


  Aynalarla var olan alanı yansıtın

  Eğer banyonuz kaldırabilirse, lavabonun üzerine daha büyük bir ayna taktırın. Ayna odadaki tüm ışığı, rengi ve deseni yansıtacak, dolayısıyla ikiye katlayacaktır. Bir kocaman ayna yerine irili ufaklı birçok ayna kullanarak da değişik bir görüntü elde edebilirsiniz. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Banyolarda dekorasyonlarına son yıllarda ayrı bir önem verilmektedir. Banyo dekorasyonu yaptırırken kaliteli ürünler kullanmaya dikkat edilmelidir. Banyo dekorasyonu yaptırırken şık dolaplar ve şık aynalar taktırmaya dikkat etmelisiniz. Banyo takımları banyonuzu hem derli toplu hemde şık gösterecektir.
+ Yorum Gönder