+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Salon Bitkileri Dekoratif Salon Bitkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Salon Bitkileri Dekoratif Salon Bitkileri
  Dekoratif Salon Bitki Modelleri


  Salon Bitkileri.JPG
  Doğa birbirinden güzel bitkileri evinizin dekorasyonu için sunuyor. Bakımı kolay,

  havasını, suyunu yeterince verdiğinizde uzun süre yaşayacak salon bitkileri…


  Kauçuk;
  Parlak iri yapraklarıyla salonları süsleyen kauçuk her ortama kolaylıkla uyum sağlar. Ilık ortamları ve ışığı sever. Yaz aylarında çok su ister. 30 santimetreye yakın kalın ve canlı yapraklarıyla salon dekorasyonu için en uygun çiçeklerden biridir.

  Avize;
  Aslında bahçelerde yetiştirilen avize çiçeği, fidanları saksılara dikilerek salon dekorasyonunda kullanabilir. Sıcak ve soğuk salonlarda zorluk çekmeden yaşar. Yaz mevsiminde balkonunuza çıkabilirsiniz. Diplerinden sürmüş filizlerinden çoğaltabilirsiniz. Çiçekleri çok güzeldir.

  Frenk Sarmaşığı;
  Değişik renkteki yapraklarıyla sıcak salonları süsleyen bir bitkidir. Asma gibi uzanan dekoratif yaprakları ilkbahar ve yaz aylarında renkli bir görünüm sunar. 15 cm çapında saksılarda daha iyi yetişir. Büyüme ve gelişmeleri sırasında gübre vermeniz gerekir.

  Aşk Merdiveni;
  Dekoratif salon çiçeklerinden biri de aşk merdivenidir. Isıyı ve ışığı çok sever. Yaprakları kısa sürede uzar, arada bir kesmeniz faydalıdır. Aşk merdivenini çoğaltmak çok kolaydır. Kırılan bir dalını saksıya ekerseniz, hemen filizlenecektir. Yaz aylarında bol bol sulamanız, aşk merdivenin kalıcı olması için gereklidir.

  Hurma;
  Hurmanın birden fazla çeşidi bulunmaktadır. İlk akla gelen, meyvesi olan hurmadır ancak salon ortamında dayanıklı değildir. Meyvesiz hurma türleri her ortama kolaylıkla uyum sağlar. Yazın balkonunuza çıkardığınızda güçlü ve canlı yapraklara sahip olur.

  Alacalı Sarmaşık;
  Kalp şeklindeki yapraklarıyla salonunuza yeni ve canlı bir hava katar. Ilık ve soğuk ortamlarda yaşayabilir ancak aşırı sıcaktan zarar görür. Yaz mevsiminde bol bol sulamak yapraklarının kurumasını önler. Çoğaltmak için küçük dallarını su dolu bir bardağın içinde filizlendirdikten sonra saksıya ekebilirsiniz. 2. Sultan
  Devamlı Üye

  Salonlarınızda dekoratif bitkilere yer verebilirsiniz. Bahçenizde yetiştirdiğiniz yada satın aldığınız bitkileri salonlarınızda süs olarak koyabilir ve salonunuza canlılık katmış olusunuz.Her evde bulunması gereken salon süslemelerinden birileridir.
+ Yorum Gönder