+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Laminant Parke Nasıl Döşenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Laminant Parke Nasıl Döşenir
  Laminant Parke Nasıl Döşenir?


  Laminant Parke Nasıl Döşenir.jpg


  Klik sistem denilen tutkal kullanılmadan gerçekleştirilen uygulamayı sizlere anlatacağız. Uygulama yapılacak yüzeyin temizliği ve düzgünlüğü kontrol edilir. Uygulamada kullanılacak laminant parkeler uygulama yapılacak mekânda orijinal ambalajında ve oda sıcaklığında yazın 2 kışın 3-4 gün bekletilmelidir. Malzemeden en iyi verimi alabilmek için bu işlem kesinlikle atlanmamalıdır. En kaliteli şekilde uygulama yapabilmek için kullanılan araç ve gereçler videoda bulunmaktadır.

  Uygulama yapılacak zemine önce bir kat naylon serilmelidir. Naylon üzerine serilen şilte ile zemindeki hatalar giderilir ve dolgu vazifesi görerek parkenin tok bir ses çıkarması sağlanır. Şiltenin bir diğer görevi de zemine ortopedik esneklik kazanmasıdır. Kapı kazaları ve pervazları altına girebilmesi için özenle kesilmesi gerekir. Parkelerin renk ve desen kontrollerinin yapılmasının ardından tam boy parke ile uygulamaya başlanılır. Duvar diplerinde duvara zarar vermeyecek şekilde gergi takozu veya gerdirme kullanılır. Köşe birleşim yerleri düzgün kesim için 1-1,5 cm genleşme payı bırakılır. Kesilecek parkeler ters yüzünden işaretlenir ve aynı şekilde ters yüzünden kesilir. Önceden duvara bantlanan şilte süpürgelik boyu kadar kesilir ve süpürgelik montajı yapılır. Kapı ağzı profili monte edilir. Çeşitli ebattaki profil ile merdivenler içinde laminant parke uygulaması yapılabilir. Oda kapısı parkeye sürtme eğimi gösteriyorsa kapı alttan kesilerek ayarlanır.montaj bittikten sonra temizlik yapılır ve uygulama kontrol edilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Laminant parke döşenirken zeminin temiz ve düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Zeminine naylon serildikten sonra düzgün olmayan zemin şilteler ile düzeltilmektedir. Laminant parkeleri döşerken yapıştırıcı kullanılmaz laminant parkeler monte etme tekniği ile döşenmektedir.
+ Yorum Gönder


laminat parke nasıl döşenir,  laminat nasıl döşenir