+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir
  Açılır-Kapanır Masa Seçimi İçin Öneriler


  Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir.jpg  Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak büyük davetler için de son derece pratik olabilecek bir yemek masasına mı ihtiyacınız var? Büyüyebilen masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar için bize kulak verin.
  Yemek masası almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey:

  Masanızın, açıldığı zaman yemek odanıza sığacağından emin olun
  Sandalyelerinizi geriye doğru çektiğinizde yeterince yer kalmasına ve masaya servis yapabilmek için etrafında yürüyüş alanı kalmasına dikkat edin.

  Tasarımına önem verin
  Masanın altına doğru katlanan, açılır-kapanır kapaklar, alanla ilgili sıkıntınız varsa son derece pratik bir çözüm olabilir. Bazı modellerde kapaklar masaya kelebek mekanizması denilen bir düzenle entegre edilmiştir. Bu sistemde kapaklar düzenli bir biçimde masanın altında saklanabilir.

  Masayı kolayca açıp kapayabiliyor musunuz?
  Masanızı satın alırken destek almadan kendi başınıza açıp kapayabiliyorsanız bu, masanın işlevsel bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

  Masanın kaliteli olup olmadığını satın almadan önce test edin
  İyi bir katlanır masa rahatça açılır kapanır, aynı zamanda dayanıklı malzemeye sahiptir. Bu tip masaları sık sık kullanıyorsanız, örneğin evinizde sık misafir ağırlıyorsanız sağlam bir mekanizmaya sahip olmasına dikkat edin. Çünkü narin yapıdaki modeller çabuk aşınıp, kolayca kırılabilir.

  Sandalyelerin ölçüsünü alın
  Satın aldığınız masanın yüksekliği ile sandalyelerin yüksekliğinin uyumlu olmasına dikkat edin.Sandalye ile masanın alt kısmı arasında 18-20 cm boşluk kalmasına özen gösterin. Ayrıca her sandalye arasında 60 cm'lik bir dirsek mesafesi olacak şekilde bir düzen oluşturmaya çalışın. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Açılır kapanır masalar katlanabilmeleri bakımından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hem günlük kullanıma hemde büyük davetler için katlanabilen masalar çok kullanışlıdır. Katlanan masalar kalabalık misafirler ağırlanacağı zaman açılarak büyük bir masaya dönüşerek kullanım kolaylığı sağlayacaktır.
+ Yorum Gönder


açılır kapanır masa,  AÇILIP KAPANAN ahşap mutfak masası modelleri ve fiyatları,  acilir kapanir masa