+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Deniz Ürünleri Forumunda Palamut Marine Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Palamut Marine Nasıl Yapılır
  Palamut Marine Nasıl Yapılır
  Palamutu alırken iki fileto halinde kestirin. Yıkayın ve suyunu süzdürün.Kılçıksız filetoyu kağıt mutfak peçetesi ile kurulayın. Bir tabağa balık filetosunu koyun. Iki tarafını da tuzlayın.

  Malzemeler

  1 palamutun kılçıksız filetosu,
  1 yemek kaşığı tam öğütülmemiş kara biber,
  yarım yemek kaşığı tuz,
  3 limonun suyu.


  Palamutu alırken iki fileto halinde kestirin. Yıkayın ve suyunu süzdürün.Kılçıksız filetoyu kağıt mutfak peçetesi ile kurulayın. Bir tabağa balık filetosunu koyun. Iki tarafını da tuzlayın. Başka bir tabağa biberleri yayın.Tuzlanmış balığı elinizle bastırarak biber parçalarının saplanmasını, yapışmasını sağlayın. Ağzı kapaklı çukurca bir cam kaba balığı yerleştirin. Üzerini örtene kadar limon suyunu dökün. Buzdolabına kaldırıp 4 gün bekletin. Servis yapmadan önce ince uçlu keskin bir bıçakla derisini soyun.
  Dilimleyerek sofraya getirin. Balığı dilimleyip üzerine biraz zeytinyağı serpip yanında kırmızı soğanla da servis yapabilirsiniz. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Palamut marina balığınızı alın ortadan ikiye bölün isteğe göre terbiyenizi yapın sonra ateşe verin ve en sonunda afiyetle yiyebilirsiniz .
+ Yorum Gönder


palamut nasıl marine edilir,  palamut nasil marine edilir,  palamut marine tarifi,  palamut nasıl terbiye edilir,  palamut marine,  palamut balig