+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Reklam şikayet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Reklam şikayet
  Ulusal özel ve yerel televizyon larda programların kanalın gelir amaçlı yayınlamış olduğu reklamların belli bir zamanı ve belli bir limiti varmıdır ve program sonrası ana reklama girmeden kanalın kullanmış olduğu tanıtıcı reklam yazısı ve bu yazı adı altında reklam verme özgürlüğü varmıdır eğer var ise neden direkt olarak ana reklam adı altında tekrar reklamlara giriliyor reklamın temeli tanıtıcılık deyilmidir ? Ve programın süresinden uzun reklam vermek yasalmıdır yoksa bu bir rant mıdır ? Saygılar 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye

  Şuanda reklamlar 5 dakika ama rtüğün sayfasında herhangi bi yazı bulamadım 5 dk olması ile ilgili

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Fatih Karaca ile Başkan Vekili Doç Dr. Zakir Avşar 14/06/2004 tarihinde, Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile özel televizyon kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiler.
  Toplantıda televizyonlarda yayınlanan reklamların süresiyle ilgili konular görüşüldü. Toplantının ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Fatih Karaca tarafından yapılan açıklamada; Yönetmelikle belirlenen reklam sürelerinin program içinde 5 dakika, program geçişlerinde de 8 dakika olduğu, kuruluşların sürelerin uzatılması yönündeki taleplerinin AB standartları çerçevesinde değerlendirileceği belirtildi.
  Televizyon Yayıncıları Derneği adına Nuri Çolakoğlu tarafından yapılan açıklamada ise, Dernek üyesi TV kanalları tarafından, kamuoyunda son zamanlarda artan haklı yakınmalar ve eleştirilere yol açan ekranlarda reklam bolluğu konusunda yeni bazı düzenlemeler yapılmasına karar verildiği dile getirildi. Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu, 1 Temmuz 2004 tarihinden itibaren yeni kurallara uyulması yönünde karar aldıklarını, Derneğin, reklam süreleri ile ilgili televizyon kuruluşlarının takipçisi olacakları ifade etti. Çolakoğlu tarafından açıklanan yeni öneriler şöyle; Program önü reklam kuşaklarının süresi 10 dakika, içindeki reklam kuşaklarının her birinin süresi 8 dakikadan çok olmaması, Program içindeki reklam kuşakları birden fazla olursa, yerleştirme sıklığı 15 dakikadan az olmaması, Süresi 10 saniyeyi geçmeyecek çerçeve reklamların yerleştirme sıklığı 5 dakikadan az olmaması, kapladığı alan, görüntü alanının yüzde 20’ sini geçmemesi, bu konuda yapılması planlanan yeni düzenleme RTÜK tarafından belirlenecektir

 3. Ziyaretçi
  iğrenç paradontax reklamının kaldırılmasını istiyrum
 4. Ziyaretçi
  paradontax reklamı her çıktıgında midem bulanıyor..

 5. Ziyaretçi
  PARADONTAX reklamını lütfen kaldırınn midem bulanıyor o reklam yüzünden televizyonu açmak istemıyorum boyle reklammı olur

 6. Ziyaretçi
  PARADONTOX reklamını kaldırılsın yada değişsin.İnsanı ürünü alması için özendirmesi gerekirken,nefret ediyorsun.Lütfen,zulüme dur desin.

 7. Ziyaretçi
  uçurum dizisi türk polisini çok aşşalamış ve türk polis amiri bu kadar düşermi bunu yazan türk polisini sevmiyor galiba ben bu diziyi iyi örnek oldugunu sanmıyorum yetişen gençlige iyi örnek degil bu didiyi kaldırmanızı rica edrim saygılarımla.

 8. Ziyaretçi
  doritos reklamı kaldırılsın

 9. Ziyaretçi
  Paradontax reklami kaldirilsin lutfen okadar igrenc reklam yapilmiski o urunu almak icin hicde cazip bi reklam degil bu kadar sikayet var ama hala yayinlaniyor lutfen kaldirin bu sacma reklami.

 10. Ziyaretçi
  bir sabah kahvaltı yaparken denk geldim,uzun bir süredir kahvaltıya başlarken aklıma geliyor,iştahım kesildi.paradontax reklamı kesinlikle yasaklanmalı.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


reklam şikayet hattı