+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Hayvan sevgisi hayvanlarla ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvan sevgisi hayvanlarla ilgili kompozisyon
  hayvanlarla ilgili kompozisyon 2. Ziyaretçi

  hayvanları severim çünkü bize birçok yararları size tavsiyem hayvanlara iyi davranın çünkü onların yararlarını say say bitmez arılar bal yapar inekler süt verir tavuk yumurta verir ben hayvanları çok severim onlara hep ardım ederim
 3. Ziyaretçi
  Hayvanları ve hayvan haklarını 4 Ekim günü kutluyoruz fakat bu canlılar herzaman gözlerimizin önünde.Yeri geliyor etinden,sütünden, yeri geliyor gücünden faydalanıyoruz. Kimileri evimizin önünde bekçilik yapıyor, kimi ise bizim için ete bürünüyor.Bitkiler bizim yaşamımız için ne kadar gerekliyse, hayvanlar da bir o kadar gerekli.
  Hayvan dostlarımız genellikle kedi,köpek veya kuştur.Hayvanın cinsi aslında önemli değil, yaradan onu bize faydalanalım diye göndermişse bunu yapalım fakat gerektiği kadar.Kürklerine saldırmayalım.
  Başlıca besinlerimiz olan et, süt, yumurta, yağ hayvanlardan sağlanır. Giyeceklerimizin bir bölümü de hayvanların derisinden, yün ve tüylerinden yapılır. İnsan sağlığı için gerekli olan aşı ve serumun yapılmasında da hayvanlardan yararlanılır. Evin kedisi evdeki zararlı böcekleri ve fareleri yakalar. Köpek evimizi ve hayvanlarımızı korur, bize bekçilik yapar. Tavuğun yumurta ve etinden, horozun sesinden, tüyünden ve etinden faydalanırız. At, eşek ve katır gibi hayvanların gücünden faydalanırız, yüklerimizi taşırlar, arabalarımızı çekerler, bizi de taşırlar. Manda, inek, koyun bize süt, et verir. Öküz tarlamızı, harmanımızı sürer, arabamızı çeker. Kafesteki kanaryanın ötüşünü dinlemek, akvaryumdaki balıkları seyretmek bizi dinlendirir. Çiçekten çiçeğe, ağaçtan ağaca dolaşan böcekler, bitkilerin çoğalma olayına yardımcı olur. Çevremizdeki hayvanlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yararlanıyoruz. Kuşkusuz akrep, yılan gibi zararlı hayvanlar da vardır. Bu zehirli hayvanlardan kendimizi korumalıyız.
  Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler. Hayvan dostları mutlu olmayı sevgide ararlar. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Hayvanları Koruma Günü’nde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım.
 4. Ziyaretçi
  bence-hayvanlar-aynı-insanlarla-eşittir-ama-farklıdır-sebebide-bundan-ibarettir

+ Yorum Gönder


hayvanlarla ilgili kompozisyon,  köpeklerle ilgili kompozisyon,  hayvan dostlarımız kompozisyon,  bitki ve hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon,  hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon,  hayvanla ilgili kompozisyon