+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda İphone nasıl format atılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İphone nasıl format atılır?
  iphone nasıl format atılır 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  iPhone fabrika ayarlarını yükleme

  iPhone'u ilk aldığınız hale getirmek için ise :


  İşlemimize başlamadan önce iphone'u komple kapatıyoruz.

  Kapalı konumda iken Öncelikle bilgisayarınızdan iTunes'i açın.

  Home tuşuna (yuvarlak tuş) basılı tutun ve tutarken usb kabloyu takın. Ekran açılacak.

  Telefonunuz tanındıktan sonra iTunes ekranından RECOVERY MOD (geri yükle) tıkladıktan sonra işlem tamamen tamamlanana kadar bekleyin.

  Eğer belirli özellikleri sıfırlamak için ise:

  Sözcük sözlüğünü, ağ ayarlarını, ana ekran yerleşimini ve konum uyarılarını sıfırlayabilirsiniz. İçeriklerinizin ve ayarlarınızın tümünü de silebilirsiniz.

  Tüm içeriği ve ayarları silme: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun.

  iPhone’u sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.

  iPhone yeniden ayarlanıncaya dek kullanılamaz.

  Tüm ayarları sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun.

  Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

  Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.

  Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.

  Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için,

  Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

  Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.

  Yazarken iPhone’un önerdiği sözcükleri reddederek klavye sözlüğüne sözcükler eklersiniz. Düzeltmeyi reddetmek ve sözcüğü klavye sözlüğüne eklemek için sözcüğe dokunun. Klavye sözlüğünü sıfırlama, eklediğiniz tüm sözcükleri siler.

  Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

  Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

  Konum uyarıları, uygulamalar tarafından yapılan Konum Servisleri’ni kullanma istekleridir. iPhone, uygulamanın Konum Servisleri’ni ilk kullanmak isteyişinde uygulama için bir konum uyarısı sunar. Yanıt olarak Vazgeç’e dokunursanız, istek bir daha sunulmaz. Her uygulama için isteği almak amacıyla konum uyarılarını sıfırlamak için, Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.


  Anlatım alıntıdır.
 3. Harbikız
  Devamlı Üye
  İphone 5 Format atma yöntemleri

  1. Yöntem


  iphone’unuzda sırayla Ayarlar, Genel ve altta bulunan Sıfırla menüsüne gidin. En üstte ikinci sırada bulunan Tüm içerikleri ve Ayarları Sil seçeneğini seçin. Böylece iphone’unuz işlemi yapıp sıfırlanmış olarak yeniden açılacaktır.

  2. Yöntem

  iphonenuzu bilgisayarınıza bağlayın ve itunes’u çalıştırın. itunes'in sol menüsünde iphone’unuzun bağlandığını gördüğünüzde üstüne bir defa tıklayarak itunes iphone ana menüsünü açın.
  Ortada bulunan “Version” menüsünden Restore opsiyonunu seçin.
  Eğer daha önce yapmadıysanız itunes size sırası ile “back up” almak istermisiniz ve tüm ayarları silmek istediğinizden emin misin diye soracaktır.

  itunes, iphonenunuz son firmware’de ise formatlama işlemini gerçekleştirerek sıfırlanmış olarak yeniden açacaktır.

  Bu yöntem ile telefonunuzdaki tüm ayarları, uygulamaları ve resim, müzik gibi içerikleri silmiş olacaksınız. Ayrıca bu işlemi, direk iphone’un kendisinden yaptığınız formatlamaya göre daha uzun sürecektir. Ama bütün sistem dosyaları yeniden ve son firmware ile tekrar yükleneceği için özellikle iphone’unuzda sorunlar yaşıyorsanız bu yöntemi kullanmanız daha etkili olacaktır.

  Alıntıdır.
+ Yorum Gönder


iphone format,  iphone nasıl format atılır,  iphone 3 format atma,  iphone format nasıl atılır,  iphone format atma,  iphone format atmak