+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları nelerdir karadeniz bölgesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları nelerdir karadeniz bölgesi
  yaaaaaaaaaaaa karadeniz bölgesinin eğitim imkanları nelerdir 2. essan
  Yeni Üye

  karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları
 3. Ziyaretçi
  google amcada neden hiç aradğm bilgiler yok ??
 4. HaKHaN
  Özel Üye
  Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları hakkında bilgi

  karadeniz bölgesi haritasıforumacil.png

  Eğitim-kalkınma ilişkisi ve etkileşimi çerçevesinde özellikle yükseköğretim kurumlarının, bölgesel kalkınma konusunda önemli roller üstlendiğini, ABD, Fransa, Finlandiya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerdeki uygulamalar açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu bağlamda yükseköğretim kurumları, sadece bölgelerinin insan gücü taleplerine cevap vermekle kalmayıp, bölge sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar, yetişkin eğitimi, danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle bölgesel kalkınmaya doğrudan etkide bulunmaktadırlar. Ülkemizde de nispi olarak az gelişmiş bölgelerden biri olan Karadeniz Bölgesi'nin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkıda bulunacağı düşüncesiyle ilk olarak Trabzon'da başlayan yükseköğretim harekatı bugün bölgenin tamamına yayılma eğilimindedir. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarının yörelerine dönük faaliyetleri yerine getirip getirmediği de tartışma konusudur.

+ Yorum Gönder


Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ,  karadeniz bölgesi eğitim imkanları,  karadeniz bölgesinin eğitim durumu,  karadeniz bölgesinin eğitimi,  karadeniz bölgesinde eğitim,  karadeniz bölgesinin eğitim imkanları nelerdir