+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Ege bölgesinde kurulu bulunan fabrika ve tesislerin yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ege bölgesinde kurulu bulunan fabrika ve tesislerin yerleri
  ege bölgesinde kuurulu bulunan fabrika ve tesislerin yerleri 2. Mine
  Devamlı Üye

  Sanayi [değiştir]
  Sanayi bakımından Marmara Bölgesi'nden sonra ikinci sırada gelir. Bölümler arasında gelişmişlik ve sanayi oranı bakımından büyük farklılık vardır. Asıl Ege Bölümü sanayi bakımından daha gelişmiştir. Zaten bölgenin en büyük ve gelişmiş kenti İzmir de bu bölümde yer alır. İzmir sanayisi, fuarı, ve ihracat limanı ile önemli bir kentimizdir. İzmir’de Aliağa Petrol Rafinerisi de bulunmaktadır. İzmir'de otomotiv, madeni eşya, kimya, seramik, dokuma, çimento, sigara ve zeytinyağı, Edremit ve Ayvalık'ta zeytinyağı, Aydın, Denizli ve Manisa'da dokuma ve zeytinyağı, Uşak'ta şeker, dokuma ve deri, Afyonkarahisar'da şeker, çimento, kâğıt ve mermer, Uşak, Gördes, Kula, Demirci ve Simav'da halıcılık sektörleri,Aydın da incir işleme fabrikaları vardır.
 3. Ziyaretçi
  ege bölgesinde kurulu fabrika ve tesisleri,
 4. Ziyaretçi
  ya bn fabrikanın ismlerini soruyorum yardımm!!!!!!!!

 5. Ziyaretçi
  çok güzel siten herkeze tavsiye ederim her bilgi bu sitede

 6. Ziyaretçi
  saten fabrika isimleri var.

+ Yorum Gönder


ege bölgesinde kurulu bulunan fabrika ve tesisler,  ege bölgesindeki fabrika ve tesisler,  ege bölgesinde bulunan fabrika ve tesisler,  ege bölgesinde bulunan fabrikalar,  ege bölgesinde kurulu olan fabrikalar,  marmara bölgesinde kurulu bulunan fabrika ve tesisler