+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Çekül ün amacı nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Çekül ün amacı nedir?

  çok saolun arkadaşlar site güzlms
  Cevap: Çekül ün amacı nedir? frmacil sayfa 2iki Cevap: Çekül ün amacı nedir?

 2. Ziyaretçi
  sagalun kurtuldum aramaktan
 3. Ziyaretçi
  kızlar da ha kısa lütfen
 4. Ziyaretçi
  bu site mükümmel
  hekese çok teşekkürler sağolun

 5. Ziyaretçi
  Ülkemizin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında vakıf olarak 25 gönüllü ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Doğa, kültür, eğitim, tanıtım ve örgütlenme ana başlıkları altında sivil girişim-lerini sürdürmektedir.

  Bu vakfın doğal çevre projeleri arasında; 7 Ağaç Ormanları Projesi, 77 Metrekare Toprak Kurtarma Projesi, 92 Ormanı Projesi, Biyoçeşitlilik ve Doğal Kaynak Yönetimi Projesi, TEM Otoyolu Ağaçlandırması, Küçük Menderes Havzası Koruma Çalışmaları sayılabilir. Eğitim projeleri ara-sında ise; Kentler Çocuklarındır Projesi, Çevre Eğitimi Çalışmaları, Okul-larda Çevre Eğitimi, Yaz Okulları ve Kent Belgeselleri sayılabilir

 6. Ziyaretçi
  Çok sağolun tikrlerrrrrr

 7. Ziyaretçi
  teşekkür arkidiş)))))))

 8. Ziyaretçi
  herkes saol diyorsun saol teşür diyin yada tebrikler bu site çok güzel diyin

 9. Ziyaretçi
  ÇEKÜL, Türkiye'nin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında vakıf statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur.


  Doğal kaynakları, kültürel mirası ve insanı bir bütün olarak ele alan ÇEKÜL, doğal ve kültürel çevreyi korumak için "kent-havza-bölge-ülke" ölçeğinde projeler geliştirmektedir.

  Bu anlamda; "Doğa varlığını yitirirse, insanı kimlikli kılan kültürel birikim yok edilirse, boyutlandırmaya çalıştığımız "baş döndürücü teknolojik gelişmeler" oturacak sağlıklı zemin bulamaz. Bu nedenle, yaşamı anlamlı kılan temel öğeleri tüketmeden, onlarla birlikte yaşayacağımız günler" amaçlanmaktadır.

  ÇEKÜL vakfı'nın "koruma-değerlendirme-yaşatma" amaçlı projelerinin hayata geçirilebilmesi ve sonuç alınabilmesi için benimsenen strateji "kamu-yerel-sivil-özel birlikteliği" ne öncelik verilmesidir. Toplumun kendini diri tutan tüm kesimlerinin ortak amaca yönelmesi, böylece sağlanır. ÇEKÜL'ün amacı çevreyi ve doğal mirasları koruma altına almaktır.

 10. Ziyaretçi
  çok saol benim için çok işe yaradı

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu


çekülün amacı,  çekül amacı,  çekül amacı nedir,  çekülün amacı nedir,  çekül nedir,  çekül vakfının amacı nedir