+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Sol gözün seğrimesi ne anlama geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sol gözün seğrimesi ne anlama geliyor
  Sol gözün seğrimesi ne anlama geliyor ? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Sol gözün seğrimesi ne anlama geliyor
  Stresten veya çok fazla kafein tüketiminden olabilir Ya da bilgisayar karşısında çok fazla zaman geçiriyorsunuz
 3. Asel
  Bayan Üye
  Sol gözün seğrimesi ne anlama geliyor


  Dışardan bakıldığında farkedilmeyen ancak verdiği kıpırtı ile insanı rahatsız eden göz seyirmesi, göz çevresinde bulunan kasların titremesinden ileri gelir, Genelde göz kapağında veya gözün alt kısmında meydana gelen bu rahatsızlığa yolaçan sebepler arasında vitaminsizlik , yorgunluk ve sinir gerginliği başta sayılabilir.

  eğer uzun süre bi işle meşgülseniz gözlerinizi sabit bi noktaya fazla sabitlemeyin sürekli oynatmaya çalışın ve fırsat buldukça gözlerinizi dinlendirin yorgunluğa bağlı sinir gerginlikleride gözü ciddi şekilde etkiler sizin sorununuzda bu zannedersem dinlendirmiyorsunuz eğer kendinizi dinlendirmezseniz ileride daha büyük hastalıklara maruz kalabilirsiniz (göz tansiyonu , katarakt v.b) vitaminleride alırsanız sizin için iyi olur.

  bayanlarda özellikle gebelik dönemlerinde seyirmeler ve kramplar oluyor bu gözde ayakta ve belde olşuyor bunun nedeni dediğim gibi magnezyum ve potasyum eksikliği .. bu olay gayet normal bi durumdur bu gibi durumlarda hasta çikolata ve muz yemesi kafi gelir bunlar magnezyum ve potasyum olarak zengin minerallerdir

  ibrahim hakkı hz. nin yazdığı kitap olan marifetname de seyiren uzvun neye alamet oldugu hakkinda aciklamalar vardir buda olayın farklı bi boyutudur :

  ibrahim hakkı hz. ne soru sorarlar :

  Damar neden oynar?

  ibrahim hakkı hz. ise

  Haktır onu depreden. O an işaretlerini anla ve müjdelerini bekle buyurmuştur  Magnezyum: Adet öncesi sendromunu hafifletir. Eksikliğinde yüksek tansiyon, kalbin düzensiz atması ve kabızlık görülür. Tüm yeşil sabzeler, kakao, badem, fıstık, susam, bulgur, baklagiller, kuru incir ve kayısıda bulunur.
  Potasyum: Kasların, sinirlerin ve kalbin sağlıklı çalışmasını sağlar. Bağırsak hareketlerini artırır. Eksikliği dikkati toplayamama, selülit, ishal ve kas güçsüzlüğüne yol açar. Muz, kuru meyveler (kayısı, incir, üzüm), hurma, baklagiller, ceviz, yağlı balıklar, mantar, domates, patates, meyve sularında bulunur.
+ Yorum Gönder


sol göz seyirmesi ne anlama gelir marifetname,  dinen göz seyirmesi ne anlama gelir,  sol gözün seyirmesi ne anlama gelir marifetname,  dinimizde göz seyirmesi ne anlama gelir,  göz seyirmesi dinen ne anlama gelir,  sağ göz seyirmesi ne anlama gelir marifetname