+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Spektrofotometre Kalibrasyonu Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Spektrofotometre Kalibrasyonu Nedir
  Spektrofotometre Kalibrasyonu Ne demektir


  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Spektrofotometre Kalibrasyonu hakkında bilgi

  Spektrofotometre kalibrasyon hangi bilimsel bir çalgı bir spektrofotometre olarak bilinen bir süreç olduğunu düzgün çalıştığını doğrulamak için kalibre olmasıdır. bu ölçümleri araç elde sağlar Bu önemlidir, bir doğru vardır. Prosedür biraz farklı enstrümanlar için, çoğu üretici ayrıntılı bir kalibrasyon kılavuz sağlayan değişir kullanım kılavuzu, böylece insanların nasıl düzgün ekipman kalibre biliyorum. Bu işlem gerçekleştirildiğinde, kişinin günlük ekipman bağlı bir uyarı yapmanız gerekir ve deneysel notlarda, böylece insanların cihaz son kalibre edilmiş ve ele, ve kim tarafından bilmek yapıyor.

  Bir spektrofotometre hem verici ve ışık alma yeteneğine sahiptir. Cihaz örnek ışık geçen ve dalga boylarının şiddeti okuyarak test malzeme örnekleri analiz etmek için kullanılır. farklı yöntemlerle farklı örnekleri etkisi ışığında, araştırmacı veya teknisyen o örnek geçerken nasıl ışık davranır görerek test numunesinde malzemeleri hakkında daha fazla bilgi sağlar. Spektrofotometre kalibrasyon gerekli sonuçların doğru olduğunu onaylamak içindir.

  spektrofotometre kalibrasyon, bir referans çözüm ekipman dışarı sıfır için kullanılır. Bu çözüm, bir baz veya sıfır okuma sağlar. Cihaz spektrofotometre içinde referans çözüm yerleştirerek, ayarlar sıfırlama, kalibre ve araç çalışıyor. Daha sonra, gerçek bir test malzeme örnekleri spektrofotometrisi güven o makinenin kalibre edilmiş ve tabi tutulabilir düzgün çalışıyor.

  Tek bir demet spektrofotometre olarak, bir ışık, tek kiriş ve üretilen cihaz, her kullanım için tekrar kalibre edilmelidir. Çift kiriş spektrofotometre, bir test örneği ve referans numune ile aynı anda referans ve kalibrasyon için kullanılabilir sonuç iki takım oluşturmak için gönderilebilir kirişler. Her iki durumda da, spektrofotometre kalibrasyon laboratuvarında biri makine ile çalışma yapılabilir. makine ciddi sorunlar gelişirse, bakım, onarım için üretici ve potansiyel yedek gönderilebilir.

  Bir spektrofotometre için düzgün, kullanmadan önce ısınmak izin verilmelidir çalışmak. Birçok cihaz ısınmak için yaklaşık 10 dakika sürebilir. Önemli olan bu ayarları devre dışı atacağım olarak ısınma aşamasında performans spektrofotometre kalibrasyon kaçınmaktır. Aynı zamanda farkında dalga boylarında belirli türde, özel filtreler ve ekleri için cihazın çalışması için gerekli olabilir olmaktır.
+ Yorum Gönder


spektrofotometre kalibrasyonu nasıl yapılır,  spektrofotometre kalibrasyonu,  spektrofotometre nedir nasıl çalışır,  spektrofotometre bakımı nasil yapılır