+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar
  Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar 2. Asel
  Bayan Üye

  Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar


  canlılar dış etkilerden korunmak için(örneğin hava şartları gibi)bir barınağa ihtiyaçlar duyarlar. bunun yanısıra yaşamlarını sürdürebilmek içinde toplu yaşamaya ihtiyaçları vardır. ve toplu yaşamak içinde ortak bir barınma sistemine..
  bunun yanısıra canlılarda barıma bir haktır..

  kişinin en temel hakkı olmakla birlikte, insanın yaşamak için elinde tuttuğu alanda bulunma hakkıdır. en insani ve temel hak olmakla beraber toplum tarafından karşılanması zorunludur. her insanın bu haktan yararlanması gerekir ve bu haktan mahrum bırakılması toplumsal bir suç olarak görülmesinde yarar vardır.

  tersten okunduğunda bu hakkın rahatlıkla mulkiyet edinme hakki olduğu sonucuna varılabilir. bu çıkarımı yapmak düşünen adamın yapması gerekendir zaten. toplumsal özgürlük babında değerlendirilnce mülkiyet hakkının denklemin iteki ucundaki tabiri barınma hakkıdır.

  barınma hakkı herkese ücretsiz olarak sağlanabilir bir haktır. toplumsal eşitsizliğin önündeki en büyük engellerden birini kaldırıcak olacak anlayış barınma hakkından geçmektedir.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  İnsanlar barınmak için yani dışarda ki hem doğal zararlardan hemde diğer tür zararlardan korunmak için hem bir arada yaşamak hemde barınma ihtiyacı olan evler de yaşarlar ve bu insanların en doğal hakkıdır.
+ Yorum Gönder


insanlar barınma ihtiyaçlarını nasıl karşılar,  canlılar barınma ihtiyacını nasıl giderirler,  insanlar barınma ihtiyacını nasıl karşılar,  canlılar barınma ihtiyaçlarını nasıl karşılar,  insanlar barınma ihtiyaçlarını nasıl karşılarlar,  canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar