+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler
  Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler

  benim için atasözleri ekler misiniz. Bide bilmece siteye girdiğimde bilmeceler yazıyordu amaaa girdim baktım hiç yokkkkkk acele edin n olur .


  Yazan:irem nur çınar
  saygılarımla. 2. Asel
  Bayan Üye

  Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler

  - Güneş kötüleri bile aydınlatır
  - Güneş battığı vakit küçük yıldızlar parıldar
  - Bıksan yine yağ iyi, yaksa yine güneş iyi
  - Balmumundan kanatlar sahip olduğunuz müddetçe güneşten uzaklaşınız


  Güneş girmeyen eve doktor girer.
  Güneşin insan sağlığı açısından önemi tartışma götürmez. Güneşin girmediği yerlerde mikropların daha çabuk çoğaldığı, güneş yüzü görmeyen insanların da daha çabuk soluklaştığı bilinen gerçeklerdendir. Güneş birçok hastalığa iyi gelirken, sağlığın da baş koruyuculuğunu yapar. Görülüyor ki güneşli evde hastalık olmaz.

  Gün doğmadan neler doğar.
  Yüce Allah`tan başka kimse yarının ne getireceğini bilemez. Yarın birçok değişikliklere gebedir. Beklenmedik bir sırada umut verici durumlarla da karşılaşma imkânı vardır.

  Güneş balçıkla sıvanmaz.
  Açıkça meydana çıkmış, hemen herkesin bildiği gerçeği inkâr etmek, gizlemeye çalışmak, yalan dolanla değiştirmeye yeltenmek mümkün değildir. Buna güç yetirecek insan yoktur
+ Yorum Gönder


güneş ile ilgili atasözleri ve deyimler,  güneş kötüleri bile aydınlatır sözünün anlamı,  güneş ile ilgili deyimler,  güneş kötüleri bile aydınlatır atasözünün anlamı,  güneşle ilgili atasözleri ve deyimler,  güneş ile atasözleri ve deyimler