+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Toplumların gelişmesi sanatla olur Münazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Toplumların gelişmesi sanatla olur Münazara
  Toplumların gelişmesi sanatla olur. 2. Asel
  Bayan Üye

  SANAT VE TOPLUM

  "Sanatsız kalan bir toplumun
  hayat damarlarından biri kopmuş demektir."
  M.Kemal ATATÜRK

  Doç. Ahmet ATAN
  Toplumları “Güzel’e ve Güzel Sanatlara “ zorlayan pek çok nedenler vardır. Yalnız bu tek başına ekonomik faktörle açıklanamaz. Ekonomi, bilim, felsefe, politika gibi disiplinler önemli birer faktördürler ama yaşamın sadece birer bölümleridir. Sağlıktan sanata, ekonomiden eğitime hemen her alan Güzel’den payını almalıdır.
  Sanatın, kendinden kaynaklanan özel niteliğinden dolayı, toplumun sosyal değişim ve gelişim sürecinde sanat, diğer tüm atılımlardan daha önce etkileşime uğradığı gözlenmektedir. Tarih boyunca Güzel ve Güzel Sanatlar’ın toplum içerisinde özel bir yeri olmuş, bir anlamda sosyal gelişimin ya da değişimin aynası olmuştur. Toplumsal gelişimin boyutu ile Güzel’e olan gereksinim arasında doğal bir uyum vardır.
 3. Ziyaretçi
  çok teşekür ederim bitek siz bu konuyla ilgili paylaşım yapmışsınız
 4. Ziyaretçi
  çok işime yaradı teşekkürler

+ Yorum Gönder


toplumun gelişmesinde sanatın önemi,  toplumun ilerlemesinde sanatın önemi,  toplumun gelişmesinde sanat önemlidir,  toplumların ilerlemesinde sanatın önemi,  sanat ile ilgili münazara ,  sanatla ilgili münazara