+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Emlak soruları ve cevapları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Emlak soruları ve cevapları
  emlak kursu soruları ve cevapları Emlak soruları ve cevapları 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye

  emlak kursu soruları ve cevapları

  Mütekabiliyet ne demektir ?
  Karşılıklılık mukabele-i Bilmisil kanuna göre mütekabiliyet ilkesi: Yabancı ülkelerde Türk vatandaşlarına olumlu veya olumsuz nasıl bir uygulama yapılıyor ise o ülkenin Türkiyedeki vatandaşlarına da aynı uygulamanın yapılması ilkesidir.Bir yabancı uyruklunun Türkiyede bir tapu işlemi yaptırabilmesi için onun ülkesinde Türklerinde aynı tapu işlemini yaptırabiliyor olması gerekir.
  Müşterek Medhal Ne Demektir ?
  Sosyal Tesis, Ticari Mahal ,Yüzme Havuzu , Teniz Kortu , ısı merkezi gibi taşınmaz mal veya bağımsız bölümler başka parsel ve bağımsız bölümlerin ortaklaşa kullanılan yeri olarak ayrılabilir.Eski tapu sicil nizamnamesi bu durumu müşterek methal adını vermişti.Yeni tapu sicil tüzüğü 26. maddesinde ortaklaşa kullanılan yer tabirini kullanmıştır.Ortaklaşa kullanılacak yerin tapu kütüğünün mülkiyet sütununa şahıs isimleri değil yararlanacak taşınmazların ada ve parsel numaraları yazılır.
  Müseccel Ne Demektir ?
  Tescilli , Tescil edilmiş olan demektir.
 3. Zarafet
  Üye
  Emlak Nedir

  Emlak, gayrimenkul veya taşınmaz olarak tanımlanabilir. Bina, arazi, arsa şeklinde olabilir. Türkiye emlak sektörü şehirleşme süreci ile birlikte süratle gelişmektedir. Emlak alım satımında kullanılan mortgage veya tut-sat yöntemi, emlakların değerlerinin uluslararası kriterlere göre belirlenmesini sağlar. Böylece değeri belirlenmiş olan bir emlak, emlak borsasında alınıp satılabilir hale gelir. Emlak piyasasının gelişmesi ile daha önce değeri bilinmeyen emlaklar piyasada arz talebe göre değer bulmaya başlar. Emlak, güvenli yatırım aracı olarak görülmektedir. Kur dalgalanmalarından ve ekonomik problemlerden çok fazla etkilenmeyen sürekli gelişen bir yatırımdır

+ Yorum Gönder


emlak danışmanlığı kursu ders notları,  emlak danışmanlığı ders notları