+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Modern çağlarda uluslararası ilişkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Modern çağlarda uluslararası ilişkiler
  modern çağlarda uluslararası ilişkiler 2. Asel
  Bayan Üye

  modern çağlarda uluslararası ilişkiler

  Uluslararası ilişkiler disiplini

  Genel olarak "küreselleşme" kavramıyla anlatılmak istenen bu süreç özellikle uluslararası ilişkiler dalında verilen eğitimi gerek yaklaşım ve gerekse yöntem bakımından temelden değiştirmiştir. Bu bağlamda eğitimde durum çalışmalarına ağırlık vermek, öğrencileri ayrı ayrı yeteneklerine göre alt bilim dallarında güçlendirmek, hukuk ve kamu yönetimi gibi alanlardan önemli destek almak ve bu çalışmaları büyük ölçüde konferans, seminer vb. faaliyetlerle zenginleştirmek adeta olmazsa olmaz durumuna gelmiştir.

  Çağdaş eğitimi amaç edinen üniversitemizde uluslararası ilişkiler öğrencileri temelde günceli yakalamak, yorumlayabilmek ve sorgulayabilmek esası ile eğitilirler. Öğrencilerin bu çerçevede şekillenen görüş ve fikirlerini topluluk önünde etkin biçimde açıklayabilmelerine yardımcı olacak bilimsel etkinlikleri düzenlemek üzerinde önemle durulan bir konudur.

  Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan öğrencilerin kamu sektöründe dışişleri, sanayi ve teknoloji ticaret, eğitim, turizm, kültür ve içişleri gibi çeşitli bakanlıklar ile bunların yurtiçin ve yurtdışı teşkilatlarında görev yapabilmeleri ve bu amaçla açılan sınavlarda başarılı olmaları üniversitemizin temel hedeflerinden birisidir. Diğer yandan özel sektörde ve bilhassa, bankacılık, ithalat-ihracat, eğitim ve uluslararası danışmanlık hizmetlerinin verildiği alanlarda etkin ve başarılı olabilmeleri temel amacımızdır.

  Bilgi çağında iş dünyasının yarışmacı ortamında başarılı olmanın kolay ve basit bir yöntemi yoktur. Üniversitemiz bu yarışta öğrencilerimizin bilgisayar kullanımını ve yabancı dil bilgisinin çok iyi bir düzeyde olmasının olmazsa olmaz nitelikler olduğunu daima göz önünde bulundurmaktadır. Bu bağlamda 1 yıllık Hazırlık okulundan sonra verilen 4 yıllık lisans programı, alanında uzman ve yurtdışı deneyimi olan yerli ve yabancı öğretim kadrosu ile güncel gelişmeler esas alınarak hazırlanmaktadır. Uluslararası ilişkilerin yapısı dinamik ve hareketlidir. Özellikle okumayı ve hareketli bir yaşamı seven ve önemli kararların alındığı merkezlerde çalışma özleminde olan öğrencilerimiz için üniversitemizde çağdaş bir eğitim hizmeti verileceğinden emin olabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


modern çağda uluslararası ilişkiler,  modern çağda uluslararası ilişkiler nedir,  modern çağda uluslararası ilişkiler nasıldır